איך להיפטר מברקים מסריחים

Image

© Maslov.co.il

האם אתם מתמודדים עם פלישת חרקים מסריחים בביתכם? אתה לא לבד. החרקים המטרידים האלה לא רק לא נעימים לעין, אלא גם יכולים לשחרר ריח מאוד לא נעים אם מפריעים להם. עם זאת, להיפטר מהם לא בהכרח חייבת להיות משימה מרתיעה. במאמר זה תגלו 11 אסטרטגיות יעילות בגיבוי מומחים להיפרד מפשפשים בצורה בטוחה ויעילה. התכוננו להפוך את הסביבה הביתית שלכם לחלל נקי ומסביר פנים יותר!

זיהוי והרגלים של חרקים מסריחים

לפני ששוקלים אסטרטגיות חיסול, חשוב להבין מה הם באגים מסרחים. חרקים אלה, הידועים בכינוי המדעי Pentatomidae, מאופיינים בצורת המגן שלהם ובריח הלא נעים שהם פולטים כשהם מרגישים מאוימים. ילידי אסיה, חרקים אלה הוכנסו ביבשות שונות, וגורמים לבעיות במיוחד במגזר החקלאי.

מושכי פשפש המיטה נפוצים

פשפשים נמשכים לאור ולחום. במהלך החודשים הקרים יותר, הם מחפשים מחסה חמים בתוך בתים של בני אדם. זה אומר לעתים קרובות שהם נכנסים לבתים דרך סדקים וחריצים בחלונות, דלתות ופתחים אחרים.

ניקוי ופינוי מקלטים

אחת הפעולות הראשונות שיש לנקוט כדי לשלוט בנוכחות הפשפשים בבית היא להסיר את העומס. חרקים אלה נוטים להסתתר במקומות עמוסים כמו עליות גג, מרתפים ומוסכים. היפטרות מקופסאות שאינן בשימוש, בדים ישנים והצטברויות אחרות יכולה לצמצם משמעותית את מקומות המסתור האהובים עליהם.

איטום גישה

כדי למנוע כניסת פשפשים, חיוני לאטום את כל דרכי הגישה האפשריות. זה כולל מריחת סיליקון או איטום סביב חלונות ודלתות, כמו גם תיקון מסכי חלונות פגומים.

לקרוא  גלה את הטריק חסין תקלות כדי להרחיק נמלים מהמטבח שלך

תחזוקת נוף

טיפול בחצר ובגינון שמסביב יכול לעזור להרחיק חרקים מסריחים. רצוי לכסח את הדשא באופן קבוע ולהסיר פסולת וצמחייה שעלולה למשוך אותם.

ספריי שום

שום הוא חומר דוחה טבעי ידוע לפשפשים. ניתן להכין תרסיס ביתי על ידי ערבוב מים ואבקת שום וריסוס התמיסה סביב כניסות וספי דלת אפשריים.

מי סבון

תרופה פשוטה ללכידת פשפשים היא שימוש במי סבון. על ידי הכנת תמיסה עם מים חמימים וחומר ניקוי נוזלי, ניתן ללכוד ולהטביע פשפשים הנופלים לתוך המיכל המיועד.

ניקוי עם שואב אבק

שאיבת אבק יכולה להיות פתרון יעיל להסרת פשפשים מסביבות פנימיות. עם זאת, חשוב לרוקן מיד את מיכל השואב כדי למנוע מריח של פשפשים להישאר בתוך המכשיר.

התערבות מקצועית

אם ההדבקה חמורה במיוחד, ייתכן שיהיה צורך בהתערבות מקצועית. מומחים יכולים להשתמש בקוטלי חרקים ומלכודות ספציפיים כדי לחסל ביעילות פשפשים.

השימוש בקוטלי חרקים

קוטלי חרקים פירתרין יעילים נגד פשפשי מיטה כשהם מיושמים ישירות. עם זאת, מומלץ להשתמש בהם בזהירות כדי למנוע פגיעה בסביבה ובבריאות האדם ובעלי החיים.

שימוש במלכודות עשה זאת בעצמך

אתה יכול ליצור מלכודות אור ביתיות על ידי שימוש במי סבון מתחת למקור אור כדי למשוך ולהטביע פשפשים.

בעזרת אסטרטגיות אלה, אתה יכול להפחית או לחסל אוכלוסיות של פשפש המיטה ולהשאיר את הסביבה הביתית שלך נוחה ובטוחה יותר.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :