איך לטפל בקלנצ'ו ולקבל פריחה תוססת יותר

Image

© Maslov.co.il

ברוכים הבאים לעולם הצבעוני של קלנצ'ו! הצמח העסיסי הנהדר הזה, האהוב על עמידותו והפריחה התוססת בצורה יוצאת דופן, יכול להפוך לפנינה אמיתית בגינה שלך או במרפסת שלך. במאמר זה, נדריך אותך דרך שלבים פשוטים כיצד לטפל כראוי בקלנצ'ו שלך, כדי להבטיח לא רק צמיחה בריאה אלא גם פרחים בהירים יותר ושופעים יותר. התכוננו לשנות את המרחב הירוק שלכם עם נגיעות צבע שיגרמו לכל פינה לזרוח!

מיקום קל ואידיאלי

ה קלנצ'ו משגשג בתנאי תאורה בהירים. רצוי למקם את הצמח ליד חלון המקבל אור שמש ישיר בשפע, במיוחד בשעות הבוקר. עם זאת, במהלך החודשים החמים יותר, עדיף להימנע מחשיפה ממושכת לאור ישיר אחר הצהריים שעלול לשרוף את העלים.

השטח המתאים

חיוני לבחור א אדמה מנקזת היטב עבור Kalanchoe, תערובת ספציפית לקקטוסים וסוקולנטים תהיה אידיאלית. סוג זה של מצע מונע סטגנציה של מים, ובכך נמנע ריקבון שורשים. חשוב שלעציץ שתבחר יהיו חורי ניקוז נאותים.

השקיה נכונה

Kalanchoe דורש פחות מים מאשר צמחי בית אחרים. השקיה צריכה להתרחש רק כאשר האדמה מתייבשת לחלוטין. באופן כללי, המשמעות היא השקיית הצמח מדי שבוע במזג אוויר חם והפחתה במהלך החודשים הקרירים יותר. הימנע מהשקיית יתר כדי למנוע ריקבון שורשים.

טמפרטורות ולחות

צמח זה מעדיף סביבה חמה, עם טמפרטורות שנשארות בין 15 ל-30 מעלות צלזיוס. הוא לא יכול לסבול את הקור ולכן חשוב להגן עליו במהלך החורף ולהרחיק אותו מטיוטות קרות. לחות אינה בעיה משמעותית, אך עשויה להפיק תועלת מערפול קל מדי פעם אם האוויר יבש מדי.

דישון לפריחה שופעת

כדי לעורר א פריחה תוססת יותר, רצוי להפרות את הקלנצ'ו בשלב הצמיחה הפעילה, באביב ובקיץ. השתמש בדשן מאוזן לצמחים פורחים, מדולל עד מחצית הריכוז המומלץ, מתן אותו בערך פעם בחודש. השהה את ההפריה בסתיו ובחורף.

לקרוא  10 הצמחים המובילים לשתול ביוני עבור גנים תוססים

ריבוי של קלנצ'ו

ריבוי קלנצ'ו יכול להיעשות בקלות באמצעות ייחורי עלים או גזע. בחרו ענף בריא, חתכו והניחו לייבוש מספר ימים כדי לאפשר יצירת יבלות. לאחר מכן, לשתול בתערובת עציץ קקטוס ולשמור על האדמה לחה מעט עד להתפתח שורשים. זוהי דרך מצוינת להכפיל את אוסף הקלנצ'ו שלך או לשתף עם חברים ובני משפחה.

ניהול מזיקים ומחלות

קלנצ'ו עמידים בדרך כלל לטפילים, אך יכולים להיות נתונים להתקפות על ידי חרקי אבנית וכנימות. חשוב לבדוק באופן קבוע את הצמחים ולפעול מיד עם מוצרים ספציפיים אם מבחינים בהדבקות. למניעת מחלות פטרייתיות, חיוני לשמור על סביבה יבשה ומאווררת היטב.

על ידי ביצוע השלבים הפשוטים האלה, הקלנצ'ו שלך לא רק ישרוד אלא ישגשג, ויעניק לך פריחה מרהיבה שיכולה להחיות כל סביבה.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :
  • דף הבית
  • גן
  • איך לטפל בקלנצ'ו ולקבל פריחה תוססת יותר