איך למשוך קיפודים לגינה שלך

Image

© Maslov.co.il

האם אתה אוהב טבע ורוצה שהגינה שלך תהפוך למקלט מסביר פנים לחיות בר? קיפודים הם בין האורחים הנחשקים ביותר במרחבים הירוקים שלנו, לא רק בגלל הידידותיות המולדת שלהם, אלא גם בגלל תפקידם המועיל במערכת האקולוגית, טורפים חרקים מזיקים וחלזונות.

אם אתה סקרן לדעת איך לפתות את החברים הקטנים והקוצניים האלה לבקר בגינה שלך, אנו מציגים 8 טריקים יעילים שיהפכו את השטח הירוק שלך לגן עדן אמיתי לקיפודים. התכוננו לגלות שלבים ושינויים פשוטים שתוכלו ליישם כדי להפוך את הגינה שלכם למקום האידיאלי עבור היונקים המקסימים האלה.

משוכות הגנה לצמחים

קיפודים צריכים סביבה שמציעה בְּטִיחוּת ושלווה. שתילת משוכות בגינה שלך יכולה ליצור את בית הגידול האידיאלי עבור היונקים הקטנים הללו. משוכות לא רק מספקות מקלט בטוח חיות טרף, אבל הם גם מציעים כיסוי מעולה שבזכותו התלתלים יכולים לנוע ללא הפרעה. כמו כן, רצוי להשאיר ערימות קטנות של עלים יבשים, שישמשו כמצע לקיפודים.

צור מקלטים לתרדמה

במהלך החורף, קיפודים נכנסים למצב של תַרְדֵמָה. חיוני אפוא לספק להם מקומות בילוי מתאימים בחודשים אלו. ערימת ענפים או עצים יכולים לפתור את הבעיה, אבל אפשר גם לבנות באמצעותם מקלט משוכלל יותר חומרים. לחילופין, ניתן לרכוש מקלטים מוכנים מראש בחנויות מיוחדות.

לשמור על גינה טבעית

גינה מסודרת מדי יכולה לעתים קרובות להרתיע קיפודים מביקור. בעלי חיים אלה מעדיפים סביבה ככל האפשר טִבעִי, בדומה ליער. רצוי לא להסיר לחלוטין עלווה, ענפים שנפלו וצמחייה אחרת שיכולה לספק מחסה והזנה לקיפודים.

הימנע מכימיקלים

כדי להגן על קיפודים, חיוני לחסל את השימוש בכימיקלים כגון חומרי הדברה ודשנים. חומרים אלה הם מאוד מַזִיק לא רק לחרקים אלא גם ליונקי גן כמו קיפודים שעלולים להיות מורעלים בטעות.

לקרוא  למד כיצד לגדל עגבניות שכולם יקנאו בהן, עקוב אחר המדריך שלנו שלב אחר שלב

לספק מעברים בטוחים

כדי להבטיח גישה קלה לתלתלים, חשוב ליצור צוֹהַר בגדר הגינה. פתח של כ 10 ס"מ זה בדרך כלל מספיק כדי לאפשר לבעלי חיים אלה להיכנס ולצאת מהגן ללא מכשולים.

התקן נקודות מים

קיפודים זקוקים למקורות מים, במיוחד בחודשי הקיץ החמים כאשר הם רגישים יותר לחום. לכן חשוב להבטיח נוכחות של אמבטיות קטנות של מים או מזרקות מהן הם יכולים לשתות ללא סיכון.

הפוך את בריכות השחייה לבטוחות

אם יש לכם בריכת שחייה, חשוב לכסות אותה כדי למנוע תאונות. קיפודים יכולים בקלות ליפול למים במהלך הלילה ולטבוע. השתמש בכיסויים מתאימים או התקן גדרות בטיחות כדי למנוע טרגדיות כאלה.

השתמש בכיליון כפיתיון

חופן גרגרי חתולים יכולים למשוך קיפודים לגינה שלך. רצוי לחלק אותם בנקודות שונות בתוך השטח הירוק. עם זאת, חשוב לזכור כי אין להאכיל קיפודים בחלב או לחם, אשר מזיקים לבריאותם.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :