איך למשוך שפיריות, החרק שמחסל יתושים?

Image

© Maslov.co.il

אוהבי טבע וגינון, היום נחשוף כמה סודות כיצד להפוך את הגינה שלכם למקלט אידיאלי לשפיריות. החרקים המרתקים הללו לא רק מייפים מרחבים חיצוניים בצבעיהם הנוצצים, אלא הם גם בעלי ברית יקרי ערך במאבק נגד יתושים. עקוב אחרינו כדי לגלות אסטרטגיות טבעיות פשוטות למשוך שפיריות ולהפיק תועלת מנוכחותן המועילה.

תכונות ויתרונות של שפיריות בגן

שפיריות ידועות כטורפים יעילים של יתושים, כל שפירית בודדת יכולה לאכול עד מאות חרקים אלו ביום. השייכים למסדר האודונטה, הם מחולקים לשני תת-סדרים עיקריים: זיגופטרה, הידועה בכינויה "עלמות", והאניסופטרה, או "אמיתית" אודונטה. חרקים אלו ניתנים לזיהוי על ידי עיניהם הגדולות וסחר ארבעת האיילים, המבטיחים להם זריזות מצוינת בתעופה ויכולת ציד יוצאת דופן.

שפיריות, המתפתחות מזחלים מימיים, הן אורגניזמים טורפים מהשלבים המוקדמים של חייהם, הניזונים ממגוון של טרפים כמו ראשנים ודגים קטנים. ברגע שהם מבוגרים, יכולות הטריפה שלהם מתרחבות למגוון רחב של חרקים מעופפים, מה שהופך אותם לבעלי ברית יקרי ערך לשליטה טבעית בטפילים, במיוחד יתושים.

צור בית גידול מתאים בגינה שלך

כדי למשוך שפיריות חיוני שתהיה סביבה מימית, כמו בריכה קטנה או אגם, שאינה מכילה דגים, שכן אלה עלולים להאכיל את זחלי השפיריות. חשוב שאזורי מים אלו יהיו מוקפים בצמחים מתעוררים, שהם אידיאליים להטלת ביצי שפירית.

חלק מהצמחים המועדפים על שפיריות ואשר מקלים על משיכתם הם:

  • Yarrow Yarrow.
  • ל'אכינצאה.
  • Rudbeckia Hirta.
  • קשת.
  • מרווה אופיסינליס

יש לחשוף את הבריכה או הבריכה לשמש במשך רוב שעות היום שכן השפיריות נמשכות לחום ואור ומשתמשות בקרני השמש כדי לווסת את טמפרטורת הגוף שלהן.

החשיבות של תחזוקה סביבתית

אחזקת גינה התומכת בשפיריות מצריכה לא רק שתילת המין הנכון או כמות מים מתאימה, אלא גם מזעור השימוש בחומרי הדברה. כימיקלים מזיקים לא רק לשפיריות אלא גם לחרקים מועילים אחרים השומרים על האיזון האקולוגי של הגינה שלך. הימנעות ממים עומדים ושמירה על השטח נקי ומסודר יסייעו עוד יותר להפוך את המרחב החיצוני שלך למזמין עבור שפיריות.

לקרוא  סוגים נפוצים שונים של דליות לבחירה עבור הגינה או הזר שלך

שפיריות לא רק עוזרות לצמצם את אוכלוסיית היתושים, אלא גם משפרים את המגוון הביולוגי ואת האיזון של הגינה שלכם, ומשמשים כאינדיקטורים טבעיים לסביבה בריאה.

באמצעות כמה צעדים אך ממוקדים, ניתן להפוך את הגינה שלכם למקלט עבור הטורפים המרתקים הללו, ליהנות ממחזה הטיסה האקרובטית שלהם ובו בזמן לתרום לבריאות המערכת האקולוגית.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :