איפה לא למקם את המיקרוגל במטבח, לדברי המעצבים

Image

© Maslov.co.il

בעת ריהוט המטבח, מיקום המכשירים יכול לעשות הבדל לא רק לאסתטיקה, אלא גם לפונקציונליות ולבטיחות הסביבה. בין המכשירים הנפוצים ביותר, תנור המיקרוגל דורש תשומת לב מיוחדת. למרות נוחותו, ישנם מקומות בהם לא מומלץ למקם אותו. בואו לגלות ביחד, בעקבות עצותיהם של מעצבי פנים מומחים, היכן לעולם אל תציבו את תנור המיקרוגל שלכם במטבח.

מעל הכיריים

הצבת המיקרוגל מעל הכיריים היא בחירה פופולרית, במיוחד במטבחים קטנים יותר שבהם שטח השיש הוא מועט. עם זאת, לעמדה זו יש חסרונות משמעותיים. קרבה לחום עלולה לפגוע ברכיבים הפנימיים של המיקרוגל, ולצמצם את יעילותו ואורך חייו. בנוסף, גישה למיקרוגל כשהכיריים בשימוש עלולה להוות סיכון בטיחותי, ולחשוף את המשתמש לכוויות אפשריות.

ליד הכיור

הצבת המיקרוגל ליד הכיור היא טעות נפוצה שעלולה להוביל לחוסר נוחות וסכנות. עודף מים ולחות עלולים לחדור לרכיבים החשמליים של המיקרוגל, ולהגביר את הסיכון לכשל או אפילו לקצר חשמלי. סידור זה, אם כן, אינו רק לא מעשי אלא יכול גם לפגוע בבטיחות במטבח.

ליד מגירת התבלינים

מטבחים רבים ממקמים את המיקרוגל ליד מגירת התבלינים מטעמי נוחות, אך מנהג זה עלול להוות נגד. החום שמפיץ המיקרוגל עלול לפגוע באיכות התבלינים, לייבש את השמנים הטבעיים שלהם ולהפחית את הארומה והטעם שלהם. אחסון תבלינים במקום קריר ויבש, הרחק ממקורות חום, חיוני לשמירה על שלמותם.

ישירות מתחת לארונות

אזור נוסף שיש להימנע ממנו הוא ישירות מתחת לארונות או למדפים. מיקום זה יכול להגביל אוורור תקין של המיקרוגל, אשר חיוני לפעולתו הבטוחה. חום עלול להצטבר ולגרום נזק הן למיקרוגל והן לארונות שמעליו, כמו גם להוות סיכון בטיחותי.

לקרוא  לגרום לתכשיטי כסף לזרוח תוך דקות עם הטריקים הפשוטים האלה

בגובה לא מתאים

המיקום של תנור המיקרוגל צריך לקחת בחשבון גם ארגונומיה. מיקום גבוה מדי או נמוך מדי עלול להקשות על השימוש במכשיר בצורה בטוחה ונוחה. חשוב למקם אותו בגובה שלא מאלץ את המשתמש להתאמץ להחדיר או להוציא מזון, ובכך להפחית את הסיכון לתאונות ושפכים.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :