גלה את העצים שיבשם את הגינה שלך בפרחים שלהם

Image

© Maslov.co.il

בואו לטבול בפלא הטבע וניתן לעטוף את עצמנו בעדינות ובריח של עצים עם פרחים ריחניים. כל מין מכיל בתוכו אוצר של יופי וניחוח, המעניק לנו חוויה חושית ייחודית ומקסימה. בואו נגלה יחד את הקסם של העצים הללו שנותנים צבע וריח לעולם שלנו.

האביב מביא איתו אוויר רענן וריחני, מלווה לעתים קרובות בפיצוץ מרהיב של צבעים. זה הזמן המושלם לשתול עצים עם פרחים ריחניים ברחבי הבית, להעצים את האטרקטיביות שלו וליצור את האווירה הרצויה.

בחירת העצים הנכונים

בחירת העץ הנכון חיונית כדי להבטיח בריאות וצמיחה מיטבית של הצמח. עצים עם פרחים ריחניים מרשימים במיוחד ומשאירים רושם מתמשך על בעלי הבית והשכנים כאחד.

העצים הנכונים לא רק משפרים את האסתטיקה, אלא גם תורמים למגוון הביולוגי של הגינה.

איך לשתול עצים עם פרחים ריחניים

שתילת עץ היא השקעה לטווח ארוך. בחירת הזמן והמקום הנכונים היא חיונית להבטחת צמיחה בריאה. עצים עם פרחים ריחניים נטועים לעתים קרובות לאחר נפילת עלי הסתיו או בתחילת האביב, לפני פתיחת הניצנים.

ודא שהעץ יכול לשגשג באזור שלך ושיש לו את הכמות הנכונה של אדמה, אור שמש ומים. בעת שתילת העץ, חפרו בורות רחבות פי שניים עד שלוש מהשורש השורשי, מלאו באדמה פורייה והשקו היטב.

גרדניה (Gardenia jasminoides)

גרדניה הוא אחד העצים הפופולריים ביותר הודות לפרחי הקרם הלבנים והארומה המתוקה שהם משחררים. יליד אזורים טרופיים וסובטרופיים של אפריקה ואסיה, גרדניות מעדיפות אור שמש מלא או צל בהיר, עם שמש בבוקר וצל אחר הצהריים.

 • אדמה מנקזת היטב ונשמרת לחה
 • שכבת מאלץ מסביב לשורשים לשמירה על לחות וטמפרטורה
 • השקה לפחות פעם בשבוע
לקרוא  קומפוסט עגבניות - איך עושים זאת בצורה יעילה ובר קיימא

ויסטריה (Wisteria sinensis)

ניתן לשתול ויסטריה כעץ קטן או כגפן. הוא מציע אשכולות מרהיבים של פרחים לילך וכחול הפורחים מאמצע האביב ועד סוף הקיץ.

ויסטריה זקוקה לשמש מלאה כדי לפרוח ומשגשגת באדמה פורייה ומנקזת היטב. רצוי להוסיף קומפוסט לאדמה במהלך השתילה ושכבה קלה של חיפוי מדי שנה.

עץ תפוח פורח (Malus domestica)

עצי תפוח פורחים כוללים פרחים ורודים או לבנים קטנים ולפעמים מייצרים פירות קטנים הנקראים קראבפלס. עצים עמידים אלו מקורם באזורים קרים של אסיה ורוסיה ומשגשגים באזורי USDA 3 עד 8.

כדי להבטיח פריחה שופעת ועץ בריא:

 • שתלו אותם בשמש מלאה
 • השתמש באדמה מעט חומצית ופורייה
 • השקה אותם באופן קבוע וגזום באביב כדי לשמור על הצורה הרצויה

יערה (Lonicera maackii)

יערה היא לא עץ מבחינה טכנית, אלא שיח מטפס המוערך מאוד בזכות ריחו המתוק והפרחים הצהובים והורודים שלו המושכים חיות בר. הוא עמיד לחום, משגשג במצבי שמש או צל חלקי, עם אדמה עשירה בחומר אורגני ומנקזת היטב.

לילך (Syringa reticulata)

לילך מייצר פרחים ריחניים הפורחים בסוף האביב. הלילך, זמין כשיחים או עצים קטנים, ידועים באשכולות הפרחים שלהם שנעים בין סגול לוורוד ללבן.

לצמיחה מיטבית, ודא שהלילך שלך מקבל:

 • שמש אחר הצהריים ואדמה מנקזת היטב
 • דשן באביב לפריחה שופעת
 • מרווח לפחות מטר וחצי בין צמחים

מגנוליה (Magnolia grandiflora)

מגנוליה הם עצי נוי הידועים בפרחים הלבנים או הוורודים הגדולים והעלים הירוקים העבים שלהם. הם ילידי מזרח אסיה וצפון ומרכז אמריקה ויכולים להגיע לגבהים של 40-80 רגל.

המגנוליה צומחת בצורה הטובה ביותר באדמה פורייה, מעט חומצית ומעריכה חומר אורגני חד-שנתי. הם סובלניים לקרקעות רטובות ודורשים השקיה טובה במהלך עונת הגידול.

דפני חורף (Dapne odora)

דפני החורף הוא שיח קצר מועד, אבל פרחיו הריחניים שווים את הזמן הקצר שהם נשארים בפריחה. הניצנים הוורודים הקטנים פורחים בין פברואר למרץ, ומציעים צבע וניחוח כאשר כל השאר עדיין חשוף.

לקרוא  לחסל את העשב אחת ולתמיד

דורש אדמה מנקזת היטב ומיקומים עם שמש בבוקר וצל אחר הצהריים. הגיזום קל ורק בעת הצורך.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :
 • דף הבית
 • גן
 • גלה את העצים שיבשם את הגינה שלך בפרחים שלהם