היזהר עם צבעים – צביעת הגדר שלך כך עלולה לפגוע בגינה שלך!

Image

מומחים מייעצים לך לשים לב לצבעים שבהם אתה מחליט לצבוע את גדר הגינה שלך. בפרט, יש להימנע משלושה צבעים כדי לשמר את האסתטיקה והפונקציונליות של הגדר. גלה מה הם ולמה עדיף להימנע מהם.

צבעים בהירים

מומחי גינון מזהירים ששימוש בצבעים עזים ועזים עבור גדר הגינה שלך יכול להועיל. צבעים כמו אדום, צהוב עז וכתום יכולים להיות פולשניים מדי ולמנוגדים לסביבה הטבעית. בנוסף, צבעים אלה נוטים לדהות במהירות בחשיפה ישירה לשמש, מה שמצריך תחזוקה תכופה יותר.

בנוסף, צבעים בהירים יכולים להסיר את תשומת הלב מהצמחים בגינה שלך ולהקשות על קישוט איתם ריהוט גן יותר מתאים. מארק גרגורי, מנהל Landform Consultants, מוסיף כי הצבעים הללו "מושכים תשומת לב לגבולות" ונותנים את הרושם שהחלל קטן יותר.

צבעים כהים

לעומת זאת, שימוש בצבעים כהים כמו שחור, חום כהה או אפור כהה יכול לגרום לגינה להיראות קטנה יותר. פול בישופ, מומחה לגינון וגינון בחברת Fantastic Services, מציין שצבעים אלו נוטים לספוג חום רב, מה שמוביל לנזק ולעווית של הגדר.

בנוסף לכך, צבעים כהים מראים לכלוך ואבק ביתר קלות, הדורשים ניקוי תכוף יותר.

גוונים של ירוק

בחירה נפוצה נוספת, אך עלולה להיות בעייתית, היא לצבוע את הגדר בגווני ירוק. בעוד שאתם עשויים לחשוב שירק ישתלב בהרמוניה בנוף, פול בישופ מזהיר שגוונים שונים של ירוק עלולים להתנגש זה בזה, ולגרום לגן להיראות מבולגן ומבלבל.

בעוד שחלקם עשויים להאמין שגדר ירוקה יכולה לשפר את האסתטיקה הטבעית של הגינה, חיוני לשקול אילו גוונים ספציפיים ישתלבו עם הצמחים הקיימים.

לקרוא  הפוך את החדר שלך עם כיסוי מיטה לבן הודות לרעיונות טריים ויצירתיים

  • בית
  • עיצוב פנים
  • היזהר עם צבעים – צביעת הגדר שלך כך עלולה לפגוע בגינה שלך!