היפטר משומות בגינה: סודות להסרתן לצמיתות

Image

© Maslov.co.il

רוצים ליהנות מהגינה שלכם בלי חדירת שומות שהורסות לכם את הדשא והערוגות? במאמר הבא ננחה אתכם בשיטות יעילות וידידותיות לסביבה להיפטר משומות ולמנוע את החזרתן. תגלו פתרונות פרקטיים שיאפשרו לכם לשמור על הגינה שלכם במצב מושלם, ויבטיחו את בריאות הצמחים שלכם ואת יופיו של הנוף. התכונן להחזיר את השלווה של השטח הירוק שלך.

מהן שומות?

שומות הן יונקים החיים מתחת לאדמה וניזונים בעיקר מחרקים וזחלים. החיות הקטנות הללו ידועות בהתנהגויות הנבירה שלהן, יוצרות מנהרות ותלי עפר שעלולים לפגוע בדשא ובצמחים בגינה שלכם. למרות שהם עשויים להיראות בודדים, שומה אחת יכולה ליצור רשת עצומה של מנהרות הפוגעות ביציבות ובאסתטיקה של המרחב הירוק שלך.

זיהוי נוכחות של שומות

נוכחות של שומות ניתנת לזיהוי בקלות על ידי תלוליות חרוטים אופייניות של אדמה ושבילים מוגבהים באדמה. מבנים אלו מהווים אינדיקציה לכך ששומות חופרות ממש מתחת לפני השטח כדי לחפש מזון. בנוסף, אם תסתכלו היטב, אתם עשויים להבחין בפתחים קטנים המשמשים ככניסות ויציאות למנהרות שלהם.

הסרה אנושית של שומות

חיסול מקורות מזון: דרך ידידותית לסביבה להדוף שומות היא להשתמש בנמטודות מועילות הניזונות מזחלי חרקים, ובכך להפחית את האטרקטיביות של הגינה שלך לשומות. שיטה זו אינה בטוחה רק לילדים וחיות מחמד, אלא גם עוזרת לשמור על האיזון האקולוגי של הקרקע.

מלכודות חיות: מניחים מלכודות לאורך מנהרות פעילות. כדי לאתר את המנהרות הראשיות, טפחו קלות את האדמה שמעל ובדקו למחרת אם היא שוחזרה. הגדר את המלכודת לפי הוראות היצרן ובדוק אותה מדי יום.

פתרונות דוחים ומרתעים

חומר דוחה נוזלי נפוץ מכיל שמן קיק, אשר מפריע לדפוסי האכלה של שומות וגורם להן לעזוב את האזור. דוחי גרגירים פועלים בצורה דומה. חשוב לבדוק שכל חומר דוחה בטוח לשימוש בסביבת ילדים וחיות מחמד.

לקרוא  כיצד להגן ולהאכיל את שיחי הפטל שלך באופן טבעי כדי להכפיל את התשואה שלך

הרחיקו שומות מהגינה

שתילת פרחים לא רצויים: שתילת פרחים כמו ציפורנים עוקצניות, נרקיסים ואליום במרחבים הירוקים שלך יכולה להרתיע שומות, שהריחות שלהן לא נעימים. צמחים אלה גם מוסיפים מגע של צבע ויופי לגינה שלך.

השתמש במכשירים קוליים: מכשירים אלו פולטים אולטרסאונד שמציק לשומות אך לא מזיק לבני אדם וחיות מחמד. רבים מהמכשירים הללו הם בתחזוקה נמוכה וחלקם מופעלים באמצעות אנרגיה סולארית.

שפר את הניקוז: מכיוון ששומות מעדיפות אדמה לחה, שיפור הניקוז של החצר שלך יכול להפוך אותה לפחות אטרקטיבית עבור בעלי חיים אלה. שקול התקנת מערכות ניקוז מתאימות כדי לחסל עודפי אדמות ביצות.

על ידי שימוש באסטרטגיות אלה, אתה לא רק יכול להיפטר משומות בגינה שלך, אלא גם למנוע ביעילות את החזרתן, ולשמור על השטח הירוק שלך יפה ובריא.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :
  • דף הבית
  • גן
  • היפטר משומות בגינה: סודות להסרתן לצמיתות