הנה איך לעשות את זה ללא סיכון

Image

בימינו, ה נושא של ניהול בר קיימא של משאבי מים יש חשיבות הולכת וגוברת, במיוחד במגזר החקלאי.

היבט שלעתים קרובות מתעלמים ממנו הוא השימוש בשטיפת מים הו אנימי סבון להשקיית צמחים, פתרון מצוין להפחתת מים בזבוז מים ולקדם שיטות עבודה נוספות ידידותית לסביבה.

בהקשר זה, אנו בוחנים כיצד למנף בצורה הטובה ביותר את המשאבים הללו לטפח צְמִיחָה וה בריאות הצמחמכבד את הסביבה.

כיצד להשתמש במי שטיפה או במי סבון להשקיית צמחיםאתה מרבה אליהם בַּצוֹרֶת וה הגבלות מים לעשות את זה חיוני למצוא דרכים בר קיימא לחסוך במים. אנשים רבים התרגלו שימוש חוזר במים משטיפת כלים או כביסה להשקות את הצמחים שלהם.

עם זאת, נוהג זה מציג כמה בעיות שיש לקחת בחשבון. בואו נחקור את השאלה הזו עוד יותר.

אתה מרבה אליהם בַּצוֹרֶת וה הגבלות מים לעשות את זה חיוני למצוא דרכים בר קיימא לחסוך במים. אנשים רבים התרגלו שימוש חוזר במים משטיפת כלים או כביסה להשקות את הצמחים שלהם.

עם זאת, נוהג זה מציג כמה בעיות שיש לקחת בחשבון. בואו נחקור את השאלה הזו עוד יותר.

הבעיות של מי כביסה לא מטופלים

ה מים אפוריםכגון מים משטיפת כלים או כביסה, יכולים להכיל שונה מוצרים כימיים לבוא חומרי ניקוי ה חומרים פעילי שטח. תרכובות אלו עלולות להזיק לצמחים ולסביבה.

  • שאריות כימיות: אני חומרי ניקוי וסבונים יכול להצטבר באדמה ולפגוע ב שורשים ומניעת בריאות גידול צמחים.  • שינוי ב-pH הקרקע: שימוש ממושך ב מי סבון יכול לשנות את pH של הקרקעמה שהופך אותו לבסיסי מדי או חומצי מדי עבור כמה צמחים.  • השפעה על מיקרואורגניזמים: כימיקלים במי שטיפה יכולים להרוג את i מיקרואורגניזמים מועילים באדמהחיוני לבריאות הצמח.

באילו מים להשתמש מחדש בגינה

עם זאת, יש כמה מים אפורים מה שיכול להיות בשימוש חוזר בגינה מבלי לגרום נזק.

לדוגמה, המי שטיפת ירקות וכמה פירות או אתמי בישול ירקות (ללא מלח) הם יכולים להיות בטוחים לחלוטין להשקיית צמחים, לאחר שהתקררו לחלוטין.

שיטות להפיכת מים בטוחים

אם אתה רוצה להשתמש בכביסה או מי סבון כדי להשקות את הגינה, יש לנקוט בכמה אמצעי זהירות:

  • אין לצבור מים: להשתמש ב מים אפורים בהקדם האפשרי כדי למנוע התפשטות של בַּקטֶרִיָה מַזִיק.  • השתמש במוצרים מתכלים: בחר חומרי ניקוי ומוצרי היגיינה אישית עם מרכיבים מתכלים וללא רכיבים מזיקים.  • בדוק את התוויות: רכישת מוצרים בלבד מוסמך אורגני לקרוא אותם בעיון תוויות.

פיטוריפיקציה: פתרון אקולוגי

חלופה מעניינת מיוצגת על ידי phytoepurazioneמערכת טיפול במים דרך צמח.

טכניקה ידידותית לסביבה זו משתמשת בשתי אמבטיות מלאות חצץ וצמחי מים לסנן את מים אפורים. מארח שורשי צמחים חיידקים אירוביים שמטהרים את המים.

עלות התקנת מערכת phytoepurazione משתנה בין 8,000 ו-10,000 יורו, כולל התקנה. למרות שזה א השקעה ראשונית משמעותיתהפתרון הזה הוא יציב ה חסכוני טווח ארוך.

חשוב שההתקנה תתבצע על ידי א בעל מקצוע מוסמך כדי להבטיח עמידה ב התקנות הנוכחיות.

לסיכום, בעוד השימוש ישיר במי סבון או כביסה להשקות את הצמחים לא מומלץ, ישנן שיטות בטוחות ומקיימות שמאפשרות לך לחסוך במים מבלי להתפשר על בריאות הצמח והסביבה.

לקרוא  איך למשוך קיפודים לגינה שלך

  • בית
  • גן
  • הנה איך לעשות את זה ללא סיכון