הסר שומות לצמיתות בשיטה המתאימה לך!

Image

שומות הן חיות קטנות שעלולות לגרום לנזקים רבים בגינה, לחפור מנהרות תת קרקעיות ולהרוס את הדשא ושורשי הצמחים.

במאמר זה נגלה יחד כמה שיטות יעילות להרחקת שומות ולהגן על הגינה שלנו.

איך להדוף שומות

לכל מי שיש לו גינה, ה שומות הם יכולים לייצג סיוט אמיתי. יונקים קטנים אלו ידועים ככאלה שחופרים מנהרות תת קרקעיות, פוגעים במדשאות ובשורשי הצמחים. אבל אל דאגה, ישנן שיטות יעילות להדוף שומות מהגן!

אחד הפתרונות הפשוטים ביותר הוא השימוש ב דוחים טבעיים. לדוגמה, שתילת פקעות שום, בצל או נרקיס יכולה לעזור, שכן שומות מוצאות את ריח הצמחים הללו בלתי נסבל. כמו כן, שמן קיק מעורבב במים ניתן לפזר על האדמה כדי להרחיק אותם.

לחלופין, אתה יכול להשתמש מכשירי סאונד אשר פולטים רעידות שמציקות לשומות. מכשירים אלו יעילים מאוד ויכולים לכסות שטחים די גדולים בגינה. פשוט הכנס אותם לאדמה וודא שהסוללות תמיד טעונות.

אם אתה מעדיף פתרונות נוספים מָסוֹרתִי, נסה לבנות מחסומים פיזיים. אחת הדרכים הטובות ביותר היא לחפור תעלה סביב היקף הגינה ולהכניס חוט עוף. שומות לא יוכלו לעבור דרך המחסום הזה ויתרחקו.

למי שרוצה גישה יותר חדשני, יש גם דוחים על בסיס קולי. מכשירים אלו פולטים צליל שאינו נשמע לאוזן האנושית אך מפריע מאוד לשומות, מה שמאלץ אותם לחפש מקום אחר להתחפר בו.

בחירת השיטה המתאימה ביותר תלויה בהעדפותיך האישיות ובהיקף הבעיה. בכל מקרה, עם קצת סבלנות וקצת עצות טובות, תוכלו להיפרד משומות וליהנות מגינה בריאה ושופעת.

השתמש במכשירי שמיעה

אחת הטכניקות היעילות ביותר עבור להדוף שומות מהגן הוא השימוש של מכשירי שמיעה. כלים אלו פולטים רעידות או צלילים שהופכים את הקרקע לא נעימה לשומות, וגורמים להם לחפש מקום אחר להתחפר בו.

לקרוא  הפוך פסולת מטבח לזהב עבור הגינה שלך - הנה איך!

אני מכשירי שמיעה ניתן להתקין אותם בקלות בגינה. הנה כמה שלבים שיש לבצע:

  • רכשו מכשיר אקוסטי שתוכנן במיוחד להרחקת שומות.
  • זהה אזורים בגינה שבהם שומות הן הפעילות ביותר, בדרך כלל סביב תלוליות של עפר.
  • הכנס את המכשיר לאדמה, בהתאם להוראות היצרן לעומק ולכיוון.
  • הפעל את המכשיר וודא שהוא פועל כהלכה.

זכור שאני מכשירי שמיעה יש לתחזק אותם ולבדוק מעת לעת כדי לוודא שהם פועלים כראוי וממשיכים להשמיע את הצלילים או הרעידות הדרושים.

אם שומות נמשכות, זה עשוי להיות מועיל לשלב את השימוש במכשירים אקוסטיים עם טכניקות אחרות, כגון מלכודות או דוחים טבעיים, כדי להגביר את האפקטיביות של תוכנית בקרת שומות. מרתיע שומות.

השימוש מוצא ריחות לא נעימים

ה שומות הם יכולים להוות מטרד אמיתי עבור אלה שאוהבים לטפל בגינה שלהם. למרבה המזל, ישנן מספר שיטות להסיר אותם מבלי לפגוע בהם. עקוב אחר העצות הפשוטות האלה כדי לשמור על הגינה שלך במצב מעולה.

אחת הדרכים היעילות ביותר להדוף שומות היא להשתמש בחוש הריח שלך. לשומות יש חוש ריח מאוד מפותח והן מטרידות בקלות ריחות חזקים. הנה כמה דוגמאות למה שאתה יכול להשתמש:

  • שום ובצל: מכניסים שיני שום או חתיכות בצל למנהרות השומה.
  • שמן קיקיון: מדללים את שמן הקיק במים ושופכים אותו לתוך המנהרות. הריח והטעם יהפכו את בית הגידול לבלתי רצוי.
  • מנטה: שתילת צמחי מנטה או שימוש בשמן אתרי מנטה יכולים להיות שיטה יעילה להרחיקם.

שיטות אלה אינן רק ידידותיות לסביבה, אלא גם בטוחות עבור חיות מחמד וילדים אחרים. זכרו לבדוק את הגינה שלכם מדי פעם כדי לראות אם השומות חזרו וחזרו על טיפולים במידת הצורך.

  • בית
  • גן
  • הסר שומות לצמיתות בשיטה המתאימה לך!