הרחב והפק את המיטב מהחלל שלך עם הרחבה למטבח

Image

האם אי פעם תהיתם כיצד תוכלו להפיק את המרב מחלל המטבח שלכם? בואו לגלות יחד כמה רעיונות חדשניים להרחבת המטבח שלכם ולהפוך אותו לפונקציונלי ומסביר פנים יותר.

השתמש בפרופילי גג שונים

הרחבה למטבח המשלבת חללים לבישול, אוכל, מגורים וסוציאליים תרוויח רבות ממגוון מבני קירוי. רמות תקרה שונות יכולות לעזור להגדיר ולהפריד בין הפונקציות השונות של אזור המטבח החדש. לדוגמה, תקרות גבוהות יכולות ליצור אפקט "קתדרלה" מעורר השראה, בעוד שאזורים עם תקרות נמוכות יותר מסבירי פנים ואינטימיים יותר.

הגדירו אזורים עם רמות ריצוף שונות

אם אתם מתכוונים ליצור מטבח פתוח, אסטרטגיה יעילה היא להגדיר את האזורים השונים באמצעות רמות ריצוף שונות. העלאת מפלס אזור הבישול מעל פינת האוכל, או להיפך, יכולה לסייע ביצירת מעבר חלק לגינה ובהגדרה ברורה של חללים פונקציונליים.

שקול חדר שמש או חממה

הוספת חדר שמש או חממה למטבח שלך מאפשרת לך למלא את החלל בכמות גדולה של אור טבעי. עם זאת, יש לקחת בחשבון את הפריסה והייעוד של המטבח, שכן שפע הזכוכית יכול להגביל את המקום לארונות קיר.

אמצו אסימטריה

עיצוב מטבח א-סימטרי יכול ליצור חללי מגורים יפים וייחודיים המתאימים באופן מושלם לצרכי המשפחה שלכם. אסימטריה מאורגנת ונלמדת יכולה לגרום לחללים מפתיעים אך הרמוניים, וניתן להגיע לתוצאות פנטסטיות בשיטות בנייה סטנדרטיות, תוך תכנון הכל לפרטי פרטים.

תכננו את הפרטים מההתחלה

חיוני לחשוב על הפריסה והעיצוב של המטבח שלך לפני שמתחילים בפרויקט ההרחבה שלך. רעיונות ברורים לגבי נקודות ניקוז, שקעי חשמל, חולצים וחלונות מההתחלה עוזר לחסוך זמן וכסף ולשלב תכונות הכרחיות כמו מבני תמיכה.

השתמש בצוהר

כדי למקסם את האור הטבעי ולהפוך את המטבח לבהיר ופתוח יותר, הוספת צוהר היא אחד הפתרונות הטובים ביותר. שילוב אלמנטים מבריקים כמו דלתות רהיטים ומשטחי עבודה מחזירי אור יעזור להכניס עוד יותר אור לחדר.

לקרוא  שפץ את המטבח שלך עם רעיונות מטבח דו-גוני בסגנון של מומחה

צור מטבח רב תכליתי

שיתוף פעולה עם האדריכל ליצירת חלל המשלב בצורה הרמונית את המטבח, פינת האוכל והאזור החברתי הוא בחירה חכמה, במיוחד עבור תוכניות קומה קטנות. שימוש ברהיטים גדולים יותר כדי לתחום אזורים פונקציונליים שונים יכול לבטל את הצורך בחלוקות מבניות.

שלב אלמנטים מבניים

במקום להסתיר קורות פלדה, הפיכתן לחלק בלתי נפרד מהעיצוב יכול להוסיף עניין ואיזון. יש לראות בחלונות חלק מהעיצוב הכולל, במיוחד אם בכוונתכם ליצור חיבור ויזואלי עם הגינה.

השתמש בזכוכית מורחבת

התקנת לוחות זכוכית ודלתות הזזה מאפשרת לכם לפתוח לחלוטין את החלל לכיוון הגינה תוך ניצול האור הטבעי. ריהוט מטבח צריך להיבחר גם בהתחשב בסביבה החיצונית, כדי ליצור המשכיות ויזואלית הרמונית.

הפוך את האחסון לאטרקטיבי ונגיש

כדי להימנע מבזבוז זמן בחיפוש אחר פריטים בחלק האחורי של ארונות, יצירת מערכת מדפים פתוחה יכולה להועיל מאוד. אם אתם מעדיפים אחסון סגור, ארונות מהרצפה עד התקרה יכולים למקסם את שטח האחסון תוך שמירה על קווים נקיים.