כיצד להגן ולהאכיל את שיחי הפטל שלך באופן טבעי כדי להכפיל את התשואה שלך

Image

גידול פטל יכול להיות חוויה מתגמלת, במיוחד כאשר אתה קוצר יבול שופע ליהנות. במאמר זה אדריך אותך כיצד להגן ולהזין את שיחי הפטל שלך באופן טבעי כדי למקסם את הקציר שלך. עקבו אחריי בהרפתקה הירוקה הזו וגלו את כל הסודות לקבלת פטל עסיסי וטעים!

מניעה בחורף

כדי להבטיח שתקבל יבול שופע, התחל לטפל בשיחים שלך כבר בחורף. בתקופת התרדמה, זה הזמן האידיאלי להרים פטל. הניחו יתדות בגובה של כשני מטרים ליד כל צמח והשתמשו בחוט כדי לקשור את הקנים. זה יעזור לשמור על הצמחים קומפקטיים ולהקל על הגישה לאור השמש, וכתוצאה מכך פרי מתוק ועסיס יותר.

הגדרה ותמיכה

איתור צמחים לא רק עוזר להם להישאר קומפקטיים, אלא גם מקל על הקטיף. השתמש בסוסי נסורים ובחוט כדי להעלות ענפים תחתונים באביב. זה מאפשר לך להגיע בקלות לפירות ולשמור על בריאותם.

כריכת קרקע ואוורור

כריכה טובה חיונית. לגרד קלות את פני האדמה מבלי לפגוע בשורשים. זה מקל על חדירת מים ואוורור הקרקע, ומפחית את הצורך בהשקיה תכופה. זכרו ששילוב טוב שווה שתי השקיות!

הפריה אורגנית

השתמש בדשנים אורגניים העשירים בזרחן ואשלגן כדי להאכיל את הפטל שלך. יש למרוח engrain לאחר חפירת האדמה ולפני השקיה כדי לאפשר לחומרי הזנה לחדור לאדמה. אפשרויות כגון זבל, קומפוסט נרקב היטב ואפר עץ יכולות לעשות פלאים לצמיחת שיחי הפרי שלך.

ריצוף לשמירה על לחות

עיבוד אדמה הוא שיטה יעילה לשמירה על לחות הקרקע לאורך זמן ולמניעת צמיחת עשבים שוטים. השתמש בחומרים כגון קש, עלים יבשים או קליפת אורן כדי לכסות את האדמה סביב הפטל שלך. זה לא רק שומר על לחות, אלא גם מספק חומר אורגני לאדמה כשהיא מתפרקת.

לקרוא  הסוד לפריחה בשפע של יסמין

אגודות צמחים שימושיות

לשתול זנים ספציפיים ליד הפטל שלך כדי לשפר את בריאות הגינה ואיכות היבול. הנה כמה אפשרויות:

  • שום: דוחה טבעי מעולה נגד טפילים כמו נמלים.
  • תותים: הם גדלים אופקית ומתפקדים כאלץ טבעי.
  • אֲזוֹבִיוֹן: הוא מרחיק מזיקים ומייפה את הגינה.
  • רִבָּס: הוא דורש מעט חומרים מזינים ותורם לייצור שופע.
  • קפוצ'ינה: יפה ומושך לחרקים, ובכך מגן על הפטל.

שימוש בדשנים טבעיים

פטל הם צמחים ניטרופיליים, מה שאומר שהם צריכים הרבה חנקן. מרק קפה הוא דשן טבעי מצוין המשחרר חנקן לאט. הוא כולל גם חומרים מזינים שימושיים אחרים כמו אשלגן, זרחן, סידן, ברזל ואבץ. אפר עץ יכול להיות השלמה מצוינת נוספת לחיזוק צמחים.

סוגי תמיכה עבור פטל

לבסוף, זכרו לספק לשיחי הפטל שלכם תמיכות נאותות כדי לשמור אותם זקופים ולעודד צמיחה בריאה. זה יכול להיעשות באמצעות סבכות, מוטות וחוטים.

  • בית
  • גן
  • כיצד להגן ולהאכיל את שיחי הפטל שלך באופן טבעי כדי להכפיל את התשואה שלך