כיצד להסיר כתמי קפה מבגדים עם מוצרים ביתיים

Image

© Maslov.co.il

כולנו עברנו את הרגע הזה של אכזבה כשכוס קפה נשפכת בטעות על הבגדים האהובים עלינו ומשאירה כתם עיקש שנראה שאי אפשר להסיר. למרבה המזל, ישנן שיטות פשוטות ויעילות באמצעות מוצרים שכבר יש לנו בבית, המסוגלות לטפל בבעיה ללא צורך להיעזר בחומרי ניקוי ספציפיים יקרים. במאמר זה נגלה כיצד להיפטר מכתמי קפה מבדים במהירות ובאופן אקולוגי, ולאפשר לבגדים שלך להיראות שוב כמו חדשים כהרף עין. עקוב אחרי כדי לחקור עצות מעשיות שישנו את הדרך שבה אתה מתמודד עם מצבי החירום היומיומיים הקטנים האלה.

הסרה מיידית במים קרים

כשזה מגיע ל כתמי קפה טריים בבגדים, מהירות חיונית. השלב הראשון הוא להסיר כמה שיותר עודפי קפה מבלי לשפשף את הכתם, כדי לא לתת לו לחדור יותר לתוך הבד. מיד לאחר מכן, כדאי לשטוף את האזור המוכתם תחת סילון מים קרים. המפתח הוא לפעול במהירות כדי למנוע מהכתם להתקבע.

שימוש בחומץ לבן ודטרגנט

טיפול יעיל בכתמי קפה שמתחילים להתייבש כרוך בשימוש ב חומץ לבן. בתערובת דלי:

  • 1 ליטר מים חמימים
  • חצי כפית חומר ניקוי נוזלי
  • כף חומץ לבן מזוקק

השרו את הבגדים בתמיסה למשך כ-15 דקות, ולאחר מכן שטפו והניחו להתייבש באוויר. בדוק אם הכתם נעלם לפני שתמשיך בכביסה רגילה במכונת הכביסה.

טיפול בסבון בר

אם אתה מוצא את עצמך מחוץ לחומץ או אם אתה מעדיף שיטה פשוטה ומיידית יותר, נסה לשפשף סבון לחות ישירות על כתם הקפה. עסו את האזור בתנועות סיבוביות עדינות ולאחר מכן שטפו במים קרים. שיטה זו יכולה להיות יעילה באופן מפתיע, במיוחד אם הכתם עדיין לא התקבע במלואו בבד.

לקרוא  כיצד להעלים קמטים ללא ברזל

טיפול מקדים עם מוצרים אנזימטיים

לכתמי קפה עקשניים יותר, עשוי להיות מועיל להשתמש ב- חומר ניקוי אנזימטי, אשר מפרק את מבנה הכתם, מה שמקל על הסרה במהלך מחזור הכביסה הרגיל. יש למרוח את הטיפול המקדים ישירות על הכתם, להשאיר לפעולה למשך מספר דקות ולאחר מכן להמשיך בכביסה הרגילה.

אקונומיקה כמוצא אחרון

במקרה של כתמים קשים במיוחד או על בדים לבנים, השימוש ב לְהַלבִּין זה יכול להיות נחוץ. חשוב לוודא שהבד עמיד בפני אקונומיקה כדי למנוע נזק. מערבבים רבע כוס אקונומיקה עם ליטר מים ומשרים את הבגד לכמה דקות, ואז שוטפים היטב ומכבסים כרגיל.

זכור תמיד לבדוק את השיטות הללו על חלק לא בולט של הבד כדי לבדוק אם יש תגובות שליליות. פעולה מהירה ושימוש במוצרים הנכונים יכולים לעשות את כל ההבדל בהצלת הפריטים האהובים עליך מכתם קפה קבוע.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :