כיצד להסיר ריחות רעים מניקוז המקלחת

Image

גלה כיצד להיפטר מריחות רעים מטרידים המגיעים מניקוז המקלחת. עקבו אחר הטיפים והשיטות היעילות כדי להבטיח סביבה רעננה ונעימה בחדר האמבטיה. קרא עוד כדי לשנות את שגרת הניקיון וההיגיינה שלך!

למה לניקוז המקלחת שלך יש ריח רע?

כשאתה נכנס למקלחת הדבר האחרון שאתה רוצה להריח הוא ריח רע הנובע מהביוב. בדרך כלל, תופעה זו נובעת מא הצטברות ביופילם בצינורות הפליטה או ב-a חוסר מים במלכודת ה-pהמאפשר לריחות לעבור דרך הצינורות.

Il ביופילם הוא אוסף של חיידקים, שמני גוף, שאריות סבון ושמפו, המצטברים בצינורות האנכיים ישירות מתחת לניקוז או ב p-trap בצורת U, מיועד להחזיק מים.

כיצד לנקות ניקוז מקלחת

כדי למנוע ריחות רעים, חיוני לנקות את הביוב והצינורות באופן קבוע עם חומרי ניקוי ביתיים או מסחריים. כאשר חדר האמבטיה שלך מתחיל להריח רע, הגיע הזמן לעשות מעשה.

השתמש במים רותחים

שפיכת מים רותחים לביוב של המקלחת יכולה לעזור לפרק שומנים ושאריות הסבון שמחזיקות את הפסולת יחד.

גם אם יש סתימה רצינית עם הרבה שיער סבוך, מים רותחים יכולים לפנות חלקית את הניקוז, במיוחד בשילוב עם שיטות ניקוי אחרות.

השתמש בחומר לניקוי ניקוז

שיטה נוספת להתמודדות עם ריחות רעים היא שימוש בחומר לניקוי ניקוז. אם החסימה עמוקה ומורכבת בעיקר משיער, ייתכן שלא תקבלי מספיק יניקה לפעולה יעילה. אתה יכול לשפר את התוצאות על ידי מריחת ג'לי נפט על הקצוות של כרית הבוכנה לאטימה טובה יותר.

נסה סודה לשתייה וחומץ

סודה לשתייה וחומץ מעולים לניקוי וחיטוי ניקוז סתום. הצמד העוצמתי הזה יכול להפיג ריח של ניקוז ולחסל כתמים מכל הסוגים.

רכיבים:

  • 1 כוס סודה לשתייה
  • 1 כוס חומץ
  • מים רותחים

יוצקים את הסודה לשתייה לביוב ונותנים לה לשבת כמה דקות. לאחר מכן, יוצקים את החומץ וממתינים מספר שעות. נקו את הניקוז במים רותחים כדי להסיר שאריות.

לקרוא  גלה את החלופה היפנית לנייר טואלט: חסכונית ובת קיימא

לחלץ את הבלוק באופן ידני

אם החסימה נגרמת משיער קלוע, ייתכן שיהיה עליך להסיר אותו ידנית. הסר את מכסה הניקוז ובעזרת פנס, אתר את הסתימה. לבשו כפפות גומי וגרפו פסולת עם האצבעות.

הכינו וו עשה זאת בעצמך

אם אתה לא יכול להגיע לבלוק ביד, אתה יכול ליצור קולב באמצעות מתלה חוט. כופפו את הקצה ליצירת וו והכנסו אותו לניקוז עד שתגיעו לסתימה, ואז שלפו את הפסולת.

השתמש בכימיקלים

אם שיטות תוצרת בית לא עובדות, אתה יכול לבחור בכימיקלים מסחריים. מוצרים אלה יעילים בפתיחת סתימת ניקוז, אך השתמשו בהם בזהירות כדי למנוע נזק לצינורות שלכם.

בדוק את פתחי האוורור של התעלות

במהלך החורף, פתחי הגג עלולים להיחסם בקרח. להסרת קרח, השתמש במייבש שיער המחודד לשקע כדי להמיס אותו.

מתי לקרוא לאינסטלטור

אם השיטות לעיל לא פותרות את הבעיה והריח הרע נמשך, אולי הגיע הזמן לקרוא לאינסטלטור. איש מקצוע יכול לבדוק את קו הביוב ולבדוק את ה-p-trap כדי לוודא שהוא תקין.

טיפול בניקוז המקלחת שלך באופן קבוע יכול למנוע הצטברות פסולת וריחות הנובעים מכך, להבטיח סביבה נקייה ונעימה בחדר האמבטיה שלך.