כיצד לטפל בצבעונים לאחר הפריחה

Image

© Maslov.co.il

טיפול צבעונים לאחר הפריחה חיוני להבטיח שהצמחים היפים הללו יוכלו לשגשג שנה אחר שנה. ללא קשר לאקלים שבו אתה נמצא, כמה אמצעי זהירות חיוניים לשמירה על הבריאות והיופי של הצבעונים.

ראשית, חשוב לא להסיר את עלי הצבעונים מיד לאחר מכן פְּרִיחָה. עלים ממשיכים למלא תפקיד מכריע בפוטוסינתזה, ועוזרים לאגור אנרגיה בגוף נוּרָה לשנה הבאה. תן להם למות באופן טבעי, עד שהם מצהיבים ומתייבשים, לפני שמסירים אותם.

בנוסף, מומלץ לשקול הוספת א דשן ספציפית עבור נוריות מיד לאחר הפריחה. זה יעזור לספק את החומרים המזינים הדרושים לפיתוח נורה חזק. לבסוף, אם האקלים באזורכם לח או גשום במיוחד, ודאו שהנורות לא יישארו באדמה רטובה מדי, כדי למנוע את הסיכון של ריקבון.

על ידי ביצוע אלה פשוטים אך יעילים עֵצָהתוכל ליהנות מהיופי של צבעונים שנה אחר שנה, לא משנה באילו אתגרי אקלים אתה עלול להיתקל.

מה לעשות לאחר שהצבעונים סיימו לפרוח

צבעונים, על מגוון הצבעים והצורות שלהם, קוסמים לגנים באביב. עם זאת, לאחר שהם סיימו לפרוח, הם דורשים טיפול מיוחד כדי להבטיח הופעה שופעת בשנה שלאחר מכן. מעקב אחר כמה כיוונים פשוטים אך מכריעים יכול לעשות הבדל לבריאות וליופי של הצבעונים שלך.

תחזוקת עלה

לאחר הפריחה, חיוני לתת לעלי הצבעונים להמשיך את מחזור הצמיחה הטבעי שלהם. אלה ממלאים תפקיד חיוני בתהליך הפוטוסינתזה, צוברים משאבי אנרגיה בנורה לעונה הבאה. חשוב לא לחתוך את העלים עד שהם מצהיבים ונושרים באופן טבעי. זה מאפשר לנורות לאחסן את מירב החומרים המזינים הדרושים.

הסרת פרחים קמלים

שלב מכריע בטיפול בצבעונים לאחר הפריחה הוא הסרת פרחים דהויים. על ידי חיתוך פרחים יבשים, אתה מונע היווצרות של זרעים, שיכולים לנקז אנרגיה יקרה מהפקעה. השתמש במספרי גינון מעוקרות כדי לחתוך את הפרח הנבול קרוב ככל האפשר לאדמה, תוך הקפדה לא לפגוע בעלים שמתחתיו.

לקרוא  הפוך שטח ירוק קטן! רעיונות מודרניים לגנים קומפקטיים

תנאי קרקע ודישון

אדמה מנוקזת ומאווררת חיונית לבריאות פקעות הצבעונים. ודא שהאדמה לא אוגרת עודף מים, כדי למנוע ריקבון של הנורות. לאחר נפילת העלים האחרונים, כדאי להוסיף לאדמה קומפוסט בוגר או דשן נורות עשיר בזרחן כדי לעודד את בריאות הנורה ומרץ.

טוליפ ניהול אקלים

צבעונים הם צמחים שמקורם באקלים המחליפים חורפים קרים עם קיץ חם ויבש. מסיבה זו, בחלק מהאקלים החמים או הלח יותר, ייתכן שיהיה צורך לנקוט באמצעי זהירות מיוחדים. למשל, באקלים חם רצוי להרים את הנורות מהאדמה בסוף הקיץ ולאחסן אותן במקום קריר ויבש עד למעבר בסתיו. זה מחקה את מחזור האקלים אליו הם רגילים וממריץ פריחה מחדש נמרצת.

בחירה ותכנון לשנה הבאה

כאשר שוקלים לשתול מחדש צבעונים לשנה הבאה, שקול לבחור זנים הידועים ביכולתם לפרוח מחדש או בעמידותם לתנאי אקלים ספציפיים. תכנון סיבוב נורות ומרווח נכון יכול למנוע מחלות ולקדם גינה בריאה ופורחת.

הקפדה על הנחיות אלו לא רק עוזרת לשמר את יופייה של הגינה שלך אלא גם מבטיחה את החזרת הפרחים היפים הללו שנה אחר שנה, ומאפשרת לך ליהנות ממחזה טבעי של יופי שאין דומה לו בכל אביב.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :