כיצד לנקות מברשות שיער כדי להסיר מוך והצטברות

Image

© Maslov.co.il

מברשת השיער היא אחד הכלים הנפוצים ביותר בשגרת היופי היומיומית ומסיבה זו דורשת תחזוקה מספקת כדי להבטיח תמיד ביצועים מיטביים. עם הזמן, שאריות מוצרי שיער, תאי עור מתים ומוך עלולים להצטבר בין הזיפים, מה שהופך את הצחצוח לפחות יעיל ועלול לגרום נזק לשיער שלך. במאמר זה, נחקור דרכים פשוטות אך יעילות לנקות את מברשות השיער שלך, כדי להבטיח שהן יישארו במצב מעולה כדי לעזור לך לשמור על השיער שלך נקי ומבריק. עקוב אחרינו כדי לגלות איך!

חשיבות ניקוי מברשות שיער

מברשות שיער הן כלים יומיומיים שאוספים מוך, משירים שיער, שמן ותאי עור מתים, ומשפיעים לרעה על בריאות ומראה השיער שלך. ניקוי מברשת קבוע לא רק משפר את יעילות הצחצוח אלא גם מבטיח שהקרקפת תישאר נקייה ובריאה.

כלים הדרושים לניקוי

כדי לנקות כראוי מברשת שיער, תזדקק לכמה כלים פשוטים:

  • מסרק רחב שיניים או כלי אחר להסרת שיער
  • מספריים לחיתוך שיער מסוקס (לא חובה)
  • שמפו או סבון עדין
  • מים חמים
  • מברשת שיניים ישנה או מברשת ציפורניים
  • מגבת לשלב הייבוש

הסרת שיער מהמברשת

הצעד הראשון הוא להסיר שיער שנתקע בין הזיפים. בעזרת האצבעות או מסרק רחב שיניים, משוך בעדינות את השיער החוצה מבסיס המברשת. אם השיער שלך מסוקס במיוחד, אתה יכול להשתמש במספריים כדי לחתוך אותו בזהירות, להימנע מפגיעה בזיפים.

שטיפת הזיפים

לאחר הסרת השיער, הגיע הזמן לנקות את הזיפים. מלאו מיכל במים חמימים והוסיפו כמות קטנה של שמפו או סבון. לטבול רק את ראש המברשת במים, ולהימנע מהידית, במיוחד אם היא עשויה מעץ, להירטב. השתמש במברשת שיניים ישנה כדי לשפשף בעדינות את הזיפים, להסיר שאריות מוצרי שיער, מוך ולכלוך.

לקרוא  להשקות צמחים בחלב? הנה מה שאתה צריך לדעת

ניקוי הידית

עם מטלית לחה, נקה את ידית המברשת. לפרטים עדינים וחריצים, אתה יכול להשתמש בקיסם או צמר גפן כדי להסיר כל שאריות שנבנו. הקפד לא לטבול את הידית במים כדי למנוע נזק.

שטיפה וייבוש

לאחר ניקוי הזיפים והידית, שטפו את המברשת תחת מים נקיים וחמים, הקפידו להסיר לחלוטין סבון או שמפו. נער בעדינות את המברשת כדי להסיר עודפי מים ולאחר מכן הנח אותה עם הזיפים כלפי מטה על מגבת נקייה. תן לו להתייבש לחלוטין לפני השימוש בו שוב.

סדירות בניקוי המברשות

התדירות שבה יש לנקות את המברשת משתנה בהתאם לשימוש וסוג השיער. ככלל, עדיף לנקות את המברשת פעם בחודש, אך ייתכן שתמצא צורך להגביר את התדירות אם את משתמשת רבות במוצרי שיער או אם יש לך שיער ארוך או עבה במיוחד. שמירה על ניקיון המברשות תעזור להבטיח בריאות שיער וקרקפת טובים יותר.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :