לגדל צמחים במים! להתראות לאדמה, הנה איך לעשות את זה

Image

© Maslov.co.il

האם אתה מוקסם מעולם הגינון אבל אין לך הרבה מקום או קרקע? גידול הידרופוני יכול להיות הפתרון המושלם עבורכם! במאמר זה נחקור מספר צמחים שניתן לגדל במים, ללא צורך באדמה. שיטה זו היא לא רק חדשנית וחסכונית במקום, אלא היא גם מתגמלת להפליא. התכוננו לגלות כיצד להפוך את הפינה הירוקה שלכם לגינת מים שופעת שאינה דורשת אדמה, אידיאלית למי שרוצה מגע של ירוק בבית במינימום מאמץ. הצטרפו אלינו למסע לגינון נקי ובר קיימא יותר!

טבע הידרופוני: מפתחים צמחים אך ורק במים

צמחים בדרך כלל דורשים אור, מים ומרחב מתאים לגידול, שבאופן מסורתי הוא אדמה. עם זאת, ניתן לגדל מיני צמחים שונים בסביבות מימיות באמצעות טכניקת הידרופוניקה, אשר אינה כוללת שימוש באדמה, תוך שימוש רק במים מועשרים בחומרי הזנה. שיטה זו לא רק מרתקת אלא גם מציעה נוחות וקיימות, במיוחד בסביבות עירוניות עם שטח מוגבל.

מבחר צמחים מתאימים לגידול במים

לא כל הצמחים מתאימים לגידול בסביבה מימית גרידא. צמחים כמו פוטוס, פילודנדרון וצמח הבמבוק המזל מסתגלים היטב לסוג זה של גידול. מינים אלה, בהיותם חלק מקבוצת הצמחים המשרישים בקלות במים, יכולים לפתח מערכת שורשים חזקה גם ללא אדמה.

קביעת התצורה של המיכל המתאים

בחירת המיכל הנכון חיונית לגידול צמחים במים. מיכלים שקופים כגון זכוכית מאפשרים לך לצפות בהתקדמות השורשים, אך יכולים לקדם את צמיחתן של אצות אם נחשפות לאור ישיר. שימוש במיכלים אטומים או הוספת קורט פחם פעיל למים יכולים לסייע במניעת בעיה זו. חשוב להימנע מכלי מתכת, העלולים לשתות ולשחרר חומרים רעילים למים.

לקרוא  טיפים להשריית זרעים לפני השתילה

החשיבות של תאורה ודישון

גם בהיעדר אדמה, האור נשאר גורם מכריע לפוטוסינתזה. ודא שצמחים מקבלים את הכמות הנכונה של אור, רצוי עקיף, כדי לשגשג. גם צמחים הגדלים במים זקוקים לדישון מספק, שכן מים לבדם אינם מכילים מספיק חומרים מזינים. ניתן להוסיף דשן מסיס במים מדי פעם כדי לספק חומרי הזנה חיוניים.

תחזוקה וטיפול

תחזוקת הצמחים במים פשוטה יחסית. אתה צריך להחליף את המים באופן קבוע כדי למנוע צמיחת עובש ולשמור על בריאות הסביבה לשורשים. במקרה של מיכלים שאינם אטומים לחלוטין, כדאי לנקות את הדפנות הפנימיות להסרת אצות שהצטברו ובכך לשמור על בריאות הצמחים.

דוגמאות לצמחים הגדלים בקלות במים

  • פוטוס: בין הצמחים הקלים ביותר לניהול, הפוטוס ידוע בצמיחה המהירה שלו וביכולתו להסתגל לתנאי תאורה שונים.
  • פילודנדרון: בדומה לפוטוס בצרכיו, הוא זמין במינים שונים, שלחלקם עלים מגוונים מאוד דקורטיביים.
  • מזל במבוק: פופולרי בזכות יכולתו לגדול במים, מזל במבוק מביא מגע אלגנטי ומינימליסטי של ירוק לכל סביבה.
  • איבגי אנגלית: ידוע בשל השטיחים הירוקים האינטנסיביים שלו, ניתן לגדל אותו במים תוך שמירה על אסתטיקה ללא שינוי בהשוואה לגידול באדמה.

גידול צמחים במים יכול להיות פעילות מרגיעה ומתגמלת, כמו גם לייצג בחירה אקולוגית וחדשנית לשילוב ירק בבית. עם טיפול ותשומת לב נכונים, אפילו מיכל פשוט של מים יכול להפוך לגן מימי משגשג.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :
  • דף הבית
  • גן
  • לגדל צמחים במים! להתראות לאדמה, הנה איך לעשות את זה