למה הלבנדר שלך לא פורח? גלה את שלושת הסיבות העיקריות

Image

© Maslov.co.il

אם אתה תוהה למה שלך צמח לבנדר אינו פורח את הפרחים המיוחל, יש כמה גורמים מכריעים שיש לקחת בחשבון. הבנת הסיבות הללו יכולה לעזור לך לשנות את סביבת הגידול של הלבנדר שלך ולהבטיח פריחה יפה בשנים הקרובות.

ראשית, חשוב לקחת בחשבון חשיפה לאור. לבנדר צריך מיקום שטוף שמש כדי לשגשג ולפרוח כמו שצריך. ללא שמש מספקת, הצמחים לא יוכלו להפיק את הפרחים הסגולים האופייניים להם.

גורם נוסף הקובע הוא סוג אדמה ותנאי ניקוז. לבנדר מעדיף אדמה מנוקזת היטב ומעט בסיסית. אם האדמה דחוסה מדי או רטובה מדי, השורשים עלולים להירקב ובכך למנוע פריחה.

סוף – סוף, ה קִצוּץ ממלא תפקיד מכריע בניהול פריחת הלבנדר. גיזום מוגזם או גיזום שנעשה בתקופה הלא נכונה של השנה יכולים להגביל את צמיחת הפרחים. חשוב לגזום לבנדר מיד לאחר הפריחה הראשונה כדי לעורר את צמיחתם של גבעולים פורחים חדשים.

על ידי התחשבות בהיבטים אלה, אתה יכול לנקוט בצעדים הנכונים כדי להבטיח שהלבנדר שלך פורח בצורה יפה, ומוסיף עט של צבע וניחוח לגינה שלך.

חוסר גיזום

אחת הסיבות העיקריות לכך שצמח לבנדר לא מצליח לפרוח הוא חוסר גיזום נאות. הלבנדרים זקוקים לגיזום שנתי כדי למנוע מהם להפוך לעצי ולא מטופח, מה שיכול להפחית משמעותית את יכולתם להפיק פרחים. מיד לאחר סיום הפריחה, רצוי לבצע גיזום קל, אך להימנע מחיתוך העץ הישן, כדי לעורר את צמיחתם של גבעולים פורחים חדשים לעונה הבאה.

סוג קרקע לא מתאים

לאדמה תפקיד מכריע בצמיחה של כל צמח, כולל לבנדר, המעדיף תנאים מאוד ספציפיים. אדמה בסיסית, דלה בחומרים מזינים ומנקזת היטב היא אידיאלית לצמח זה. הוספת חומר אורגני או דשנים סינתטיים עלולה לשנות את איכות האדמה, ולהפוך אותה לעשירה מדי עבור לבנדר, שכתוצאה מכך עלול לייצר פרחים חלשים, בעלי ריח רע. אם אדמת הגינה שלכם לא מתאימה, שקול לגדל בעציצים עם קומפוסט מתאים ולהוסיף חצץ או חול לשיפור הניקוז.

לקרוא  נסו את הדרך המדהימה הזו לשתילת עגבניות ותקבלו יבול שופע

חשיפה לא מספקת לשמש

בהיותו יליד הים התיכון, הלבנדר דורש כמות גדולה של אור שמש ישיר כדי לפרוח בשפע. שתילת לבנדר באזורים מוצלים או מתחת לעצים יכולה למנוע מהפרחים להתפתח כראוי. הצמח זקוק לפחות שש שעות שמש ישירה ביום. מיקום על רקע קיר שטוף שמש או באזור בגינה שמקבל אור שמש בהיר רוב שעות היום הוא אידיאלי להשגת פריחה יפה.

על ידי הקפדה על ביצוע טיפים אלו, תוכל ליהנות מהיופי והריח של לבנדר פורח, ולשפר משמעותית את בריאותו ומרץ הצמח.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :
  • דף הבית
  • גן
  • למה הלבנדר שלך לא פורח? גלה את שלושת הסיבות העיקריות