מאילו עצים כדאי להימנע משתילה ליד בריכת שחייה? גלה את 7 המינים שיש להימנע מהם לחלוטין

Image

© Maslov.co.il

האם אתה חובב גינון ואוהב לבלות את ימי הקיץ שלך במנוחה על שפת הבריכה? אז זה יהיה חיוני לדעת אילו עצים להימנע משתילה בקרבת מקום כדי לשמור על פינת גן העדן שלך שלמה! לא כל העצים מתאימים להצבה ליד בריכת שחייה: חלקם עלולים לגרום לבעיות בשורשים פולשניים, עלווה מוגזמת ועוד. במאמר זה, נדריך אותך בין 7 מיני העצים שאתה בהחלט צריך להימנע משתילה ליד הבריכה שלך. התכוננו לגלות כיצד להגן על המרחב החיצוני שלכם, ולשמור עליו יפה ופונקציונלי!

מדריך מעשי על עצים לא לשתול ליד הבריכה

יצירת סביבה מסבירת פנים סביב הבריכה היא לא רק עניין של ריהוט חוץ. בחירת הצמחייה שלך יכולה לעשות הבדל גדול בשמירה על הסביבה שלך נקייה ובטוחה. כמה עצים, למרות שהם יפים, יכולים להתגלות כבעייתיים כשהם נטועים ליד בריכה בגלל השורשים הפולשניים שלהם, כמות הפסולת שהם מפילים או המזיקים שהם מושכים. בואו נגלה ביחד מאילו עצים כדאי להימנע.

עץ הטוליפ של וירג'יניה

ה-Tulipier de Virginie הוא ללא ספק עץ מפואר אך אינו מתאים לשתילה ליד בריכת השחייה. קליפתו מתקלפת בקלות, העלים והפרחים שלו נושרים ויוצרים שטיח שבנוסף להיותו חלקלק יכול לחסום את מסנני הבריכה ומערכות הניקוז. יתר על כן, ה-seve שלו דביק וקשה להסרה ממשטחים כמו עץ ​​או בטון.

הוא לילך ההודי

עץ זה, הידוע בפרחים היפים שלו, יכול להיות בחירה בעייתית לאזורי בריכות. הפרחים, הקטנים והרבים, יכולים להגיע בקלות למים ולסתום את מערכות הסינון. בנוסף, הם מושכים חרקים שאולי לא יתקבלו בברכה לאורחים המשתמשים בבריכה.

לקרוא  איך להחזיר את הטבע לגינה שלך ב-10 צעדים פשוטים

הוא ווילו

למרות שסאול נמצא לעתים קרובות ליד מקורות מים בטבע, הם אינם אידיאליים לבריכות ביתיות. מערכת השורשים הפולשנית ביותר שלהם עלולה לפגוע באחיית הבריכה ובעלים שלהם נשירים מאוד, מה שמגביר את הצורך בניקוי הבריכה.

הוא סיכה

הניחוח הטרי והעצי של עצי אורן עשוי להיות מפתה, אבל המחטים והאצטרולים שלהם נושרים לעתים קרובות, מה שמקשה הרבה יותר על תחזוקת אזור הבריכה. המחטים עלולות להיות כואבות כשדורכים עליהן יחפות והענפים שלהן נשברים בקלות, מהווים סכנה בטיחותית.

הוא תות

למרות שמוריירים הם אסתטיים, הפרי הצנוח שלהם יוצר בלגן. בנוסף ללכלוך משטחים סמוכים, הם מושכים חרקים ואף עלולים לפגוע בבריאות מי הבריכה. השורשים החזקים שלהם יכולים גם לגרום נזק למבנים הבסיסיים.

הוא ליבנה

הבולאו הוא עץ נוסף שכדאי להימנע ממנו ליד הבריכה מכמה סיבות. השבע שלו יכול ללכלך את המים ולהפוך משטחים לחלקלקים ודביקים. הענפים השבריריים של הבולאו יכולים להישבר בקלות, מהווים סיכון בטיחותי.

הוא במבוק

למרות האסתטיקה האקזוטית ויכולתו לשמש כמסך ויזואלי טבעי, הבמבוק אינו מומלץ לאזורי הבריכה. השורשים האגרסיביים שלו עלולים לפגוע ברצפות ובמבנים שמסביב, כמו גם לחסום פוטנציאל לתעלות.

לסיכום, בחירת העצים הנכונים לאזור הבריכה שלכם היא חיונית כדי למנוע בעיות תחזוקה ולהבטיח בטיחות. בחירה במינים שאינם מתפשרים על מבנה וניקיון הבריכה תסייע ביצירת חלל חיצוני יפה ופונקציונלי.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :
  • דף הבית
  • גן
  • מאילו עצים כדאי להימנע משתילה ליד בריכת שחייה? גלה את 7 המינים שיש להימנע מהם לחלוטין