מדוע לעולם אל תשתמש בפונקציית הניקוי העצמי של התנור שלך

Image

© Maslov.co.il

חובבי בישול ובריאות יקרים, במסע המתמשך שלנו לחיים בריאים ורווחים, אנו עוסקים היום בנושא שעשוי להפתיע אתכם: השימוש בפונקציית הניקוי העצמי של התנור. לעתים קרובות מתעלמים ממנו או נחשבים לעזרה ביתית פשוטה, תרגול זה יכול במקום להסתיר כמה סכנות לבריאותנו. בואו לגלות יחד למה חשוב להיות מודעים ולשקול חלופות בטוחות יותר כדי לשמור על ניקיון בן בריתנו הנאמן במטבח.

מהי פונקציית הניקוי העצמי של התנור?

מה זה אומר כשמדברים על פונקציית ניקוי עצמי בתנור? זוהי תכונה מודרנית שנמצאת ברוב תנורי המטבח, שנועדה להקל על ניקוי הקירות הפנימיים של התנור. זה פועל על ידי העלאת הטמפרטורה לרמות גבוהות במיוחד, מה ששורף שאריות מזון ושומנים לאפר. לאחר סיום מחזור הניקוי, פשוט הסר את האפר עם מטלית לחה.

סיכוני אש

אחד הסיכונים העיקריים הקשורים בשימוש בפונקציית הניקוי העצמי הוא סכנת שריפה. במהלך תהליך זה, התנור מגיע לטמפרטורות הקרובות ל-500 מעלות צלזיוס (בסביבות 900 מעלות צלזיוס), מה שעלול לגרום בקלות לשריפת שאריות מזון ושומנים. אם לא מתבצעת פינוי ראשוני וזהיר של שאריות אלו, עולה משמעותית האפשרות לניצוצות או שריפות פנימיות קטנות.

נזק לאלמנטים בתנור

בנוסף לסיכון השריפה, סיבה נוספת לכך מומחים מייעצים נגד זה להסתמך לחלוטין על פונקציית הניקוי העצמי של התנור יש סיכון לפגיעה ברכיבים הפנימיים. אלה כוללים חלקים כגון חיישני טמפרטורה או בקרות אלקטרוניות, שעלולים להינזק קשות מחשיפה לטמפרטורות כה גבוהות. שימוש תכוף בפונקציה זו עלול גם להוביל לבלאי מוקדם של התנור.

פליטת אדים רעילים

שימוש בתכונת הניקוי העצמי עלול גם לגרום לשחרור אדים שעלולים להיות רעילים לסביבת הבית שלך. אדים אלו הם תוצאה של שריפה של שומן ושאריות מזון. עבור אנשים עם מצבי נשימה רגישים כמו אסטמה או אלרגיות, אדים אלו יכולים להיות מזיקים ומגרים במיוחד.

לקרוא  גלה את הטריק חסין תקלות כדי להרחיק נמלים מהמטבח שלך

שיטות ניקוי חלופיות בתנור

בהתחשב בסיכונים הנלווים, מומלץ לבחור בשיטות ניקוי חלופיות. פתרון יעיל הוא ניקוי ידני, שניתן לבצע באמצעות תמיסות ניקוי סודיום ביקרבונט ה חומץ, ידועים בתכונות הסרת השומנים והחיטוי שלהם. אנו ממליצים לנקות כל נשפך מזון ברגע שהתנור התקרר כדי למנוע הצטברות שאריות.

  • לניקוי עמוק, מורחים משחה של סודה לשתייה ומים על המשטחים הפנימיים של התנור ומניחים לכמה שעות או לילה.
  • לאחר מכן, השתמש בשפכטל כדי להסיר כל משחה ושאריות רופפות, ולסיים בניגוב עם מטלית לחה כדי להסיר שאריות.
  • שטיפה אחרונה עם תמיסה של חומץ ומים תעזור לנטרל ריחות ולהוסיף ברק.

שקול גם להשתמש בחומרי ניקוי תנורים מסחריים שאינם שוחקים, הקפד תמיד על הוראות היצרן והקפדה על אוורור טוב בעת הניקוי.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :
  • דף הבית
  • עֵצוֹת
  • מדוע לעולם אל תשתמש בפונקציית הניקוי העצמי של התנור שלך