סוגים נפוצים שונים של דליות לבחירה עבור הגינה או הזר שלך

Image

© Maslov.co.il

הדליות, עם המגוון המדהים של צורות, גדלים וצבעים מרהיבים, מהוות בחירה מצוינת הן להעשרת נוף הגינה והן ליצירת זרי פרחים מושכי תשומת לב.

בין אם אתה רוצה פיצוץ של צבעים בהירים או פינה של פיכחון אלגנטי, ישנם זנים מרובים של דליות שיכולים לספק כל טעם וצורך עיצובי.

במאמר זה תגלו את סוגי הדליות השונות הנפוצות ותלמדו כיצד לבחור את הדליות המושלמות לייפות את המרחב הירוק שלכם או לחבר סידורי פרחים שידהימו כל מתבונן.

דליה רווקה

ה דליות בודדות הם אולי הפשוטים ביותר מבחינת מבנה הפרחים מבין הסוגים השונים של דליות. לפרחים אלה מראה דמוי חיננית, עם שכבה אחת של עלי כותרת מרווחים באופן שווה ודיסק מרכזי פתוח. דוגמה לכך היא זן 'Moonfire', בעל עלי כותרת צהובים-כתומים שהופכים אדומים ועזים יותר לכיוון המרכז.

כלנית דליה

ה דליות כלניות הם מורכבים משני חלקים ייחודיים המקנים להם מראה גחמני וייחודי. יש להם טבעת חיצונית של עלי כותרת שטוחים ורחבים ומרכז מלא בצפיפות בפרחים קטנים וצינוריים. לזן 'Totally Tangerine', למשל, יש שכבה חיצונית של עלי כותרת ורודים בהירים המקיפים פרחים ורודים בהירים עם קצוות כתומים.

סחלב דליה

ה דליות סחלב הם מובחנים בבירור על ידי צורתם. במקום שכבות של עלי כותרת שטוחים וחופפים, דליות סחלב מציגות פרחים חד-שכבתיים עם עלי כותרת ארוכים וצינוריים שמתכרבלים פנימה. 'Honka Surprise' הוא זן בעל עלי כותרת צהובים-כתומים בחזית ורוד בהיר עד ורוד עז בגב.

דליות שושן מים

ה דליות שושן מים יש להם עלי כותרת גדולים עם שכבות. הסידור השטוח של עלי הכותרת מעניק לפרחים מראה דמוי שושן מים, ומכאן השם. 'Caballero', למשל, הוא זן שמתהדר בעלי כותרת אדומים-כתומים עם קצוות דקיקים של צהוב בהיר.

לקרוא  למה הלבנדר שלך לא פורח? גלה את שלושת הסיבות העיקריות

קקטוס דליה

ה קקטוס דליה הם נקראים כך בגלל עלי הכותרת הצינוריים הארוכים שלהם שדומים במעורפל לקוצים של קקטוס. עלי הכותרת מגולגלים לאחור, מסתיימים בקצה דק. זני חצי קקטוס דומים מאוד לדליות קקטוס, אך עלי הכותרת מגולגלים רק במחצית אורכם, מה שמקנה לפרחים מראה רך יותר.

דליה פומפום

ה ואז עם פונפון הם פרחים שמושכים תשומת לב ומסובבים ראשים. עלי הכותרת של דליות מסוג זה מגולגלים בחוזקה וארוזים בצפיפות, ויוצרים צורה דמוית פומפום כדורית, במקום להיות שטוחים ובולטים כמו פרחי גן טיפוסיים.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :
  • דף הבית
  • גן
  • סוגים נפוצים שונים של דליות לבחירה עבור הגינה או הזר שלך