צמחים רב שנתיים שלעולם לא יעזבו את הגינה שלך לאחר שתול

Image

אם אתם מחפשים צמחים רב שנתיים שיהפכו את הגינה שלכם ליפה בכל עונה, אתם במקום הנכון! גלה את הזנים שברגע שנשתלו, לעולם לא ינטשו אותך, ויעניקו לך יופי מתמיד ונצחי.

קרא עוד כדי להפוך את הגינה שלך לנווה מדבר ירוק שיפתיע אותך בכל יום.

צמחים רב שנתיים המעשירים את הגינה שלך

צמחים רב שנתיים הם הדבר האמיתי החברים הכי טובים של הגנן. הצמחים הגמישים הללו חוזרים שנה אחר שנה ומביאים יופי וקסם לגינה ללא צורך בשתילה מחדש.

בעוד שרבים דורשים תחזוקה וטיפול מדי פעם, ישנם זנים הידועים ביכולתם לשגשג ולהחזיק מעמד, והופכים לנוכחות קבועה בכל גינה.

לדוגמה, ה רודבקיהה קַשׁתִית וה אדמוניות הם מוסיפים נקודות של צבע תוסס במהלך סוף האביב ותחילת הקיץ. יתר על כן, ה רוזמריןה אֲזוֹבִיוֹן וה שׁוּמָר מציעים מגע ארומטי, בעוד האספרגוסה תותים וה רִבָּס הם עמודי התווך האכילים המופיעים מחדש בכל אביב וקיץ.

צמחים רב שנתיים פולשניים שיש להימנע מהם

עם זאת, חשוב להקפיד בעת בחירה ושתילה של זנים מסוימים של צמחים רב שנתיים. חלק מאלה, כמו ה סגול רופף,איל שושן כתום וה מנטהנוטים להפוך לפולשניים.

צמחים אלה יכולים להתפשט בצורה אגרסיבית, להתחרות עם צמחים אחרים בגינה.

סכסוך רופף סגול: למרות הפרחים הסגולים היפים שלו, סגול רופף ידוע באופיו הפולשני. הוא יכול ליישב במהירות אדמות ביצות, תעלות ואזורים ביצות אחרים, לחנוק מיני צמחים מקומיים ולהפריע לבתי גידול טבעיים. אם ברצונך לגדל אותו, בחר בזנים סטריליים שאינם מייצרים זרעים ברי קיימא והסר באופן קבוע את כל היצרים או השורשים המתרחבים.

שושן כתום: ידוע גם בשם שושן תעלה או שושן נמר, זהו צמח עמיד מצוין עם פרחים כתומים בהירים. עם זאת, יש לו נטייה לברוח מגינות ולהתפשט לאזורים טבעיים, ליצור מושבות צפופות ולעקור צמחים מקומיים. שקול לגדל זנים לא פולשניים של חבצלות או לשתול זנים אלה במיכלים בודדים כדי למנוע מהם להתפשט.

לקרוא  כיצד להסיר בקלות מים עומדים מהדשא שלך

מנטה: ריחני ורב-תכליתי להפליא במטבח, מנטה היא עשב פולשני שיכול לחנוק את שאר הגינה שלך. השורשים גדלים במהירות ויכולים להשתלט על ערוגה שלמה. עדיף לגדל נענע במיכל במרפסת; אם אתה מעדיף לשתול אותו באדמה, תחילה שים אותו בעציץ כדי להכיל את השורשים ולאחר מכן קבור את העציץ עצמו.

צמחים רב שנתיים מועילים לגינה שלך

למי שמחפש צמחים רב שנתיים שמושכים מאביקים, ה סלוויה זו אפשרות מצוינת. פרפרים ויונקי דבש, במיוחד, אוהבים להאכיל מהפרחים המלכותיים האלה.

מרווה מייצרת פרחים תוססים בגווני כחול, סגול, אדום ולבן, היוצרים תצוגה מדהימה של פריחה ארומטית. הם צמחים עמידים לבצורת המשגשגים במקומות שטופי שמש.

עוד צמח רב שנתי עמיד ודל תחזוקה הואyarrow. היא מורכבת מאשכולות של פרחים קטנים ועדינים בצבעים צהוב, אדום וורוד, היא מושכת גם חרקים מועילים כמו דבורים ופרפרים, ועוזרת להאביק את הגן. בנוסף, הוא עמיד לצבאים, מה שהופך אותו לבחירה אידיאלית עבור גינות באזורים עם אוכלוסיות צבאים.

Il גרניום הוא עוד רב שנתי מדהים. הצמחים הצבעוניים והעמידים הללו מוסיפים מגע תוסס ופועלים כדוחה חרקים טבעי, ומרחיקים מזיקים לא רצויים כמו חיפושיות יפניות.

גרניום הם בני לוויה מצוינים לצמחים כמו תירס, ענבים ורדים. מינים מסוימים של גרניום הם אפילו אכילים וניתן להשתמש בהם להכנת תה או שמנים.

  • בית
  • גן
  • צמחים רב שנתיים שלעולם לא יעזבו את הגינה שלך לאחר שתול