צמחי חוץ אתה לא יכול להרוג גם אם אתה מנסה

Image

© Maslov.co.il

אם אתה כמו ג'ובאנה והאגודל הירוק שלך עומד למבחן על ידי הקצב התזזיתי של חיי היומיום, אז זו תהיה משב רוח רענן לדעת שיש צמחי חוץ שהם כמעט בלתי ניתנים להריסה. במאמר זה אדריך אותך לגלות כמה זנים עמידים שיכולים לשרוד אפילו בתנאי מזג אוויר קיצוניים ביותר והזנחה מדי פעם.

אלה צמחים המסוגלים לא רק להעשיר את הגינה שלך ביופיים שאין להכחישה, אלא גם לתת לך את הסיפוק של פינה ירוקה ושופעת מבלי להידרש למאמצי הרקוליאן. התכוננו להפוך את הגינה שלכם לגן עדן ירוק כמעט עצמאי!

צמחים עמידים לגנים סאני

כשזה מגיע ל צמחי חוץ עמיד וקשה להרוג, האגבה זו בהחלט בחירה מצוינת עבור גנים יבשים ושטופי שמש. הצמח העסיסי הזה דורש מעט מאוד תשומת לב ושורד היטב גם עם מעט השקיה, הודות ליכולתו לאגור מים בעלים הגדולים והבשרניים שלו. אגבה מציעה גם מגע אסתטי בולט הודות לעלים המגוונים ולקצוות השיניים שלו.

צמח נוסף שיש לקחת בחשבון הוא ורד המדבר, ידוע בעמידותו יוצאת הדופן לחום ובצורת. למרות המראה העדין שלו, עם גזע עבה ופרחים גדולים וצבעוניים, צמח זה הוא עמיד להפליא ויכול לשגשג ללא השקיה תכופה, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור מי ששכח לעתים קרובות להשקות.

זנים המשגשגים בצל

לפינות המוצלות ביותר של הגן, העם המוח מציג את עצמו כפתרון אידיאלי. זהו כיסוי קרקע המדכא עשבים שוטים ומציע קוצים פרחוניים כחולים-סגולים במהלך האביב. הוא גם גדל היטב מתחת לעצים או באזורים שבהם צמחים אחרים עשויים להיאבק.

IL קלדיום, בעל העלים הגדולים שלו בצורת חץ, הוא עוד צמח אוהב צל. זמין במגוון צבעים מרהיבים, הקלדיום יכול להאיר אפילו את הפינה החשוכה ביותר של הגן. הוא מרתק במיוחד בגלל העלים שלו שנראים זוהרים בשעת בין ערביים, במיוחד הזנים הבהירים יותר.

לקרוא  למה העגבניות שלי מתפצלות? הנה הסיבה והתרופה

אפשרויות עבור קרקעות חוליות

האתגרים של אדמה חולית דורשים צמחים עמידים במיוחד, כגוןנִשׁקִיָה. רב שנתי חינני זה כולל עמודי עלווה עשב ופרחים כדוריים שצצים באביב. הוא נמוך וקומפקטי, אידיאלי לעמידה בפני רוחות חזקות ותרסיס מלח, מושלם למי שגר ליד הים.

דוגמה מתאימה נוספת היאארטמיסיה. רב שנתי זה מציע מרקם ייחודי וצבע כסף שמשתלב היטב עם סגנונות גינה רבים. הוא שורד היטב באדמה דלה וחולית, ולאחר שהתבסס, הוא סובלני מאוד לבצורת.

אפשרויות מרובות עונות

ה צמחים רב שנתיים חזק, כמו סדום, מציעים יופי ועניין למספר עונות. צמח זה זמין באינספור צורות וגדלים, יכול לשרוד עם התערבות מועטה במהלך גלי החום בקיץ וממשיך לספק צבע ומרקם גם בסתיו.

גם אני'אכינצאה, עם חינניות צבעוניות גדולות שלו שמושכות פרפרים ודבורים, הוא צמח שלא רק קל לטפל בו אלא ממשיך לפרוח מסוף הקיץ ועד הסתיו. אכינצאה, עמידה ומתאימה לסוגי אדמה שונים, מוסיפה קסם תוסס וטבעי לכל גינה חיצונית.

על ידי אימוץ הצמחים העמידים הללו, הגינה החיצונית שלך יכולה לשגשג מבלי לדרוש יותר מדי טיפול. אידיאלי עבור הגנן העסוק או המתחיל, זנים אלה הם המפתח לגינה יפה, כמעט מתקיימת בעצמה.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :
  • דף הבית
  • גן
  • צמחי חוץ אתה לא יכול להרוג גם אם אתה מנסה