קומפוסט עגבניות – איך עושים זאת בצורה יעילה ובר קיימא

Image

© Maslov.co.il

קומפוסט עגבניות היא שיטה יעילה ובת קיימא להפחתת פסולת אורגנית ולשיפור פוריות הקרקע. גלה כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר כדי לתרום לסביבה ולבריאות שלך!

עגבניות הן נוכחות בסיסית במטבחים ברחבי העולם. טריים, עסיסיים וטעימים, הפירות הללו מעשירים כל מנה, מסלט פשוט ועד לרוטב עגבניות עשיר וטעים. אבל מה לעשות עם שאריות של עגבניות וצמחים ישנים? קומפוסט הוא פתרון מצוין ובר קיימא.

היתרונות של קומפוסט עגבניות

קומפוסט עגבניות הוא דרך מצוינת להעשיר את שלך קוֹמפּוֹסט עם חומר אורגני באיכות גבוהה. העגבניות עשירות בויטמין C וליקופן, נוגד חמצון רב עוצמה. בנוסף, צמחי עגבניות יכולים לגדול בשפע, ולספק כמויות מספיקות של חומר אורגני לקומפוסט שלך.

איך להכין עגבניות לקומפוסט

לפני הוספת שאריות עגבניות לקומפוסט, חשוב להיזהר מכל מחלות צמחים. עגבניות רגישות למספר מחלות גינה נפוצות, כגון ריקבון עגבניותה כשותית וה נקודה שחורה. הימנע מקומפוסטציה של צמחים חולים כדי למנוע זיהום של הקומפוסט שלך.

  • בדוק עלים ופירות עבור סימני מחלה.
  • מחק את החלקים הנגועים.
  • השליכו צמחים חולים במיכל פסולת סגור.

הדברת מזיקים בעגבניות

לפני קומפוסטציה של עגבניות, חיוני לבדוק את הצמח לנוכחות טפילים נפוצים, כגון כנימות, חיפושיות פרעושים ותולעים חותכות עור. מזיקים אלו עלולים לתקוף את הקומפוסט ולהפחית את איכות התוצאה הסופית.

  • בדוק בזהירות את העלים, הגבעולים והפירות.
  • להשרות שאריות עגבניות נגועות במים חמים למשך שעה כדי להרוג את המזיקים.

תהליך קומפוסט עגבניות

כדי ליצור קומפוסט ביעילות, שלבו עגבניות בקומפוסט שלכם קומפוסט אורגני, כגון קומפוסט מטבח או קומפוסט זבל. עקוב אחר כמה שלבים כדי להבטיח שהחומר האורגני שברשותך ערימת קומפוסט להישאר בטוח ופרודוקטיבי.

לקרוא  היפטר מחרקים באדמה של העציצים שלך ב-4 שלבים פשוטים

ודא שהקומפוסט שלך מגיע למספיק טמפרטורות כדי להרוג כל זרעי עגבניות או עשבים שוטים. זה חיוני כדי למנוע צמיחת צמחים לא רצויה בגינה שלך. השתמש בדשני עגבניות שהם בטוחים למזון ואורגניים כדי לשמור על טוהר הקומפוסט שלך.

טיפים אחרונים לקומפוסטציה מוצלחת

קומפוסט עגבניות הוא דרך מצוינת להוסיף חומר אורגני לגינה שלך ולתרום למחזור המחזור וההפצה הטבעי.

זכרו שקומפוסט הוא מערכת אקולוגית חיה. החדרת פתוגנים או טפילים ניתנים להדבקה עלולה לפגוע בו קשות. הימנע מצמחים נגועים ב בַּקטֶרִיָה או פטריות ושימו לב למזיקים. על ידי נקיטת אמצעי זהירות אלה, תוכלו ליהנות מקומפוסט בריא ואדמת גינה שופעת.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :
  • דף הבית
  • גן
  • קומפוסט עגבניות – איך עושים זאת בצורה יעילה ובר קיימא