10 הצמחים המובילים לשתול ביוני עבור גנים תוססים

Image

© Maslov.co.il

הגעתו של יוני מסמן זמן אידיאלי להעשיר את הגינה שלך. אם אתם רוצים גינה מפוצצת בצבע ובצורה, בחירת הצמחים הנכונים היא חיונית. בין הטובים ביותר 10 צמחים לשתול ביוניתמצאו אפשרויות שלא רק ייפות את השטח הירוק שלכם, אלא גם מתאימות לתנאי מזג האוויר האופייניים לחודש זה.

שקול צמחים פורחים כגון אלה תוססים פטוניות או העדינים שבהם ציפורנים, מושלם להוספת צבעים וריחות עזים. כמו כן, אין להזניח את אפשרות השתילה יֶרֶק כגון חסות פריכות או ארומטיות בזיליקום, אידיאלי עבור אלה שאוהבים לא רק לגדל, אלא גם ליהנות ממוצרי הגינה שלהם. בשתילה ביוני, אתה מבטיח צמיחה אופטימלית הודות לאקלים המתון וימים ארוכים יותר.

אז תתכוננו לראות את הגינה שלכם הופכת לנווה מדבר של יופי ושפע עם הבחירות הנכונות לחודש הקיץ הזה. הטבע מוכן לתת לך מופע של צבעים וטעמים, אתה רק צריך לבחור את הצמחים הנכונים כדי ליצור את פינת גן העדן המשגשגת שלך.

בחירת צמחים לגינה תוססת

יוני הוא החודש האידיאלי להחיות את הגינה שלך עם תוספת של צמחים חדשים. האפשרויות נעות בין צמחים חד-שנתיים הנעים במהירות, שיצבעו את סוף הקיץ והסתיו, ועד צמחים רב-שנתיים עמידים, שיפרחו במשך מספר חודשים. עם זאת, חיוני להיות מוכן לקחת את הזמן להשקות בקיץ היבש, מכיוון שכל הצמחים החדשים זקוקים להרבה לחות כדי להשתרש היטב.

מבחר צמחים אוהבי שמש

צמחים כמואריגרון וה סלוויה הם אפשרויות נהדרות לשקול. ל'אריגרוןעם פרחיו הלבנים הקטנים, גדל במהירות ומכסה חללים גדולים, בעוד ה סלוויה הוא מושך אליו חרקים מאביקים עם קוצי הפרחים הסגולים או הכחולים שלו.

לקרוא  איך לטפל בקלנצ'ו ולקבל פריחה תוססת יותר

אפשרויות לפינות מוצללות

לא כל אזורי הגן נהנים מבהירות השמש המלאה. צמחים כמוHosta וה שָׁרָך הם נהנים מפינות מוצללות יותר. Hosta מציעה מגוון של עלווה ומרקם צבעוניים, בעוד שרכים מוסיפים מגע של ירוק שופע כל השנה.

צמחים לקרקעות צחיחות

Il סדום וה אֲזוֹבִיוֹן הם מושלמים עבור גינות עם אדמה יבשה. סדום, בעל העלים הבשרניים שלו, עמיד במיוחד בפני בצורת. לבנדר לא רק סובל חום ובצורת, אלא גם מוסיף ריח וצבע עם הפרחים הסגולים הסמליים שלו.

הוסף צבע עם שנתיים

ה נסטורטיום אה חמניות הן אפשרויות פופולריות להוספת השפעה מיידית. נסטוריות, עם פרחים כתומים, צהובים ואדומים עזים, קלים לגידול ואידיאליים לגבולות או ככיסוי קרקע. חמניות מביאות עידוד וגובה, וניתן למצוא אותן בזנים הנעים בין צהוב בהיר לגוונים כהים יותר של אדום וחום.

צמחים המושכים חיות בר

שילוב צמחים כגון בודליה o אכינצאה יכול למשוך פרפרים ומאביקים אחרים לגן. Buddleia, בפרט, ידוע בתור "צמח הפרפר" בזכות יכולתו למשוך פרפרים עם הגזעים הארוכים של פרחים ריחניים.

זנים עמידים לפריחה ממושכת

למי שרוצה פריחה שנמשכת מעבר לקיץ, צמחים אוהבים ל'אסטרנטיה ה לכלנית הם אידיאליים. אסטרנטיה מציעה פרחים עדינים למראה אך היא עמידה באופן מפתיע, בעוד שכלנית מביאה פרץ של צבע בסוף הקיץ ובסתיו.

בבחירת הצמחים הנכונים לתנאי הגינה שלכם, הן מבחינת האקלים והן מבחינת סוג הקרקע, תוכלו ליהנות מגינה תוססת ושופעת למשך חודשים רבים. המפתח הוא גיוון ותכנון, בהתחשב כיצד כל צמח ישלים את המערכת האקולוגית של השטח הירוק שלך.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :
  • דף הבית
  • גן
  • 10 הצמחים המובילים לשתול ביוני עבור גנים תוססים