10 מזונות שאסור לבשל לעולם בסיר לבישול איטי

Image

© Maslov.co.il

בחיפוש הבלתי פוסק שלנו אחר נוחות ובריאות במטבח, התנור האיטי הוכיח את עצמו כבעל ברית יקר. עם זאת, לא כל המאכלים מתאימים לסוג זה של בישול. בואו נחקור יחד את 10 המזונות המובילים שעדיף להימנע מהם בבישול האיטי, כדי להבטיח לא רק את בטיחות המזון, אלא גם את הטעם והאיכות של המנות. אולי תופתעו לגלות שחלק מהמאכלים האהובים עליכם עשויים שלא להיות מועמדים אידיאליים לבישול האיטי המהימן שלכם!

בשר נא

בשר נא, במיוחד נתחים רזים מאוד כמו חזה עוף, דורש תגובת מיילארד (כלומר צריבה) כדי לפתח טעמים ומרקם עמוקים. תהליך זה לא יכול לקרות באחד בישול איטי שבו הבשר נוטה להיות עיסתי וחסר טעם אם לא מטופל מראש על מחבת.

Verdure עדין

ירקות כמו תרד, אפונה ואספרגוס אינם מתאימים בישול איטי. המרכיבים הללו, למעשה, מאבדים את עקביותם הפריכה ועלולים להתפרק, להפוך לרכים ולא נעימים גם למראה וגם לאכילה.

פירות ים

אני פירות ים, כולל רכיכות וסרטנים, נוטים להתבשל מהר מאוד. אם משאירים אותם בבישול איטי זמן רב מדי, הם הופכים לגומיים ומאבדים את טעמם הטרי והעדין, מה שהופך אותם לא מתאימים לסוג זה של בישול.

פסטה

הפסטה מתבשלת מהר יחסית ואינה מתאימה לבישול האיטי, שם היא עלולה בסופו של דבר לספוג יותר מדי נוזלים ולהיות דחוסה ופחות מאל דנטה. עדיף לבשל את הפסטה בנפרד ולהוסיף אותה רק לדקות האחרונות להכנה בסיר אם צריך.

אורז

בדומה לפסטה, גם ה אורז הוא אינו אידיאלי עבור בישול איטי מכיוון שהוא נוטה להיות עיסתי ולאבד את המרקם האישי שלו. במקום זאת, השתמשו בשיטות בישול חלופיות כמו בישול במחבת או בישול ריזוטו.

לקרוא  כיצד להעלים קמטים ללא ברזל

עשבי תיבול טריים

עשבי תיבול טריים כמו בזיליקום וכוסברה מאבדים מהארומה העדינה שלהם אם מבשלים אותם לאורך זמן. רצוי להוסיף אותם בתום הבישול כדי לשמור על הארומה והטעם שלמים.

בייקון

Il בייקון, המועדף בשל הפריכות שלו, לעולם לא ישיג מרקם משביע בבישול בסיר איטי. כדאי לבשל אותו במחבת או בתנור כדי לקבל את הפריכות הרצויה.

מוצרי חלב

מוצרי חלב כגון חלב, שמנת או יוגורט יכולים להיפרד או להתכרבל אם מבשלים אותם במשך זמן רב, וכתוצאה מכך מנה לא מעוררת תיאבון. הוסף מוצרי חלב רק לקראת סוף הבישול כדי למנוע פיצול.

יין ומשקאות חריפים אחרים

בעת בישול, האלכוהול ביין ומשקאות חריפים אחרים אמור להתאדות, אך תהליך זה מונע על ידי המכסה בישול איטי, משאיר טעם די חזק ולא נעים בצלחת. עדיף להשתמש במרכיבים אלו בכלים שמתאדים תחילה.

קציצות בשר

כדורי בשר עלולים להיות דחוסים וכבדים מדי אם לא מטפלים בהם כראוי בתנור האיטי. עדיף להשחים אותם תחילה במחבת ולאחר מכן להעביר אותם למחבת רק כאשר המתכון דורש זאת במיוחד.

עצות אלו אמורות לעזור לך להימנע מטעויות נפוצות ולהשתמש ב בישול איטי בצורה יעילה יותר, מה שמבטיח מנות טעימות ומבושלות היטב.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :